مسترکار - دنیای خودرو
بازرس ویژه وزارت تعاون:

رفع مشكلات زیمنس در سطح ملی دنبال شود

رفع مشكلات زیمنس در سطح ملی دنبال شود مستر کار: فارس مشاور و بازرس ویژه وزارت تعاون از کارخانجات مخابراتی ایران زیمنس در شیراز بازدید کرد و بر ضرورت بررسی مشکلات بانکی این واحد تولیدی در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور و حتی در صورت نتیجه ندادن طرح در جلسه اقتصادی سران 3 قوه تاکید نمود.


کریم یاوری، خدمت به عرصه تولید و بنگاه های اقتصادی را در شرایط کنونی بسیار با اهمیت دانست و اظهار داشت: رفع مشکلاتی که حالا زیمنس با آن مواجه می باشد از چند طریق ممکن خواهد بود.
وی اضافه کرد: طرح موانع کنونی پیش روی این واحد تولیدی باسابقه که اغلب در حوزه بانکی است در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور باید با جدیت دنبال شود.
مشاور و بازرس ویژه وزارت تعاون افزود: در صورت به نتیجه نرسیدن مبحث و رفع نشدن مشکلات این کارخانه، این ظرفیت وجود دارد که با تصویب اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور، مشکلات این واحد تولیدی در جلسه اقتصادی سران قوا مطرح و برای حل آن چاره اندیشی شود.
به گزارش مستر کار به نقل از روابط عمومی تعاون فارس، یاوری همینطور اظهار داشت: ظرفیت اشتغالزایی زیمنس بسیار بیشتر از وضعیت کنونی است و این واحد تولیدی می تواند برای بیشتر از ۴ هزار نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد نماید در صورتیکه حالا به علت موانع و مشکلات پیش روی این واحد با کمتر از ۱۰ درصد ظرفیت و اشتغال حدود ۴۰۰ نفر مشغول به فعالیت است.

رفع مشکلات تولید مهم ترین لزوم کنونی

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس هم اظهار داشت: رفع مشکلات واحدهای تولیدی مهم ترین نیاز اقتصادی کنونی کشور و استان است.
سهراب مختاری اضافه کرد: زیمنس ظرفیت ممتازی نه تنها در سطح استان بلکه در سطح کشور و منطقه است و این درخواست حالا وجود دارد که رفع این موانع با جدیت در پایتخت دنبال شود.
او افزود: این واحد تولیدی ظرفیت ممتازی برای کشور است و این امکان وجود دارد که در صورت عدم رفع موانع این واحد تولیدی در ستاد رفع موانع تولید کشور مبحث در جلسه اقتصادی سران ۳ قوه مطرح و برای آن چاره اندیشی شود.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس با اشاره به اینکه زیمنس ظرفیت ایجاد ۴ تا ۵ هزار شغل را دارد، اظهار داشت: کمک به راه اندازی خط تولید و توسعه این واحد تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی هم می تواند به ایجاد اشتغال پایدار بیانجامد.
مختاری ضمن اشاره به برخی مطالبات کارگران زیمنس که از گذشته وجود داشته، تصریح کرد: به مشکلات کارگران این واحد تولیدی و سایر کارخانجات باید با نگاه انسان دوستانه و اجتماعی نگریست و پیاده سازی این نوع نگاه مبحث مهمی است که باید در فرهنگ کار بیشتر به آن توجه گردد.

بازگشت ۳۰ کارخانه به چرخه تولید در فارس
مسئول بسیج کارگری و کارخانجات سپاه فجر فارس هم کارخانجات و واحدهای تولیدی را آبروی این استان دانست و اظهار داشت: تمام تلاش مجموعه سپاه استان و بسیج کارگری برای رفع مشکلات واحدهای تولید بکار گرفته خواهد شد.
سرگرد پاسدار محمدجواد مختاری اظهار داشت: رفع مشکلات حوزه کارگری و کارفرمایی با جدیت در دستورکار قرار دارد تا موانع پیش روی تولید رفع گردد.
او افزود: اغلب مشکلات واحدهای تولیدی در حوزه بانکی است و لازم است درسطح ملی در اینباره چاره اندیشی شود.
مسئول بسیج کارگری و کارخانجات سپاه فجر فارس بیان نمود: ۵۱ کارخانه در سطح این استان به علت مشکلات بانکی به تملک بانک درآمده بود که با انجام اقدامات لازم بین دستگاههای اجرایی و مدیریت این مورد حالا بخش زیادی از این واحدها رفع مشکل شده و به چرخه تولید بازگشتند و این تعداد به ۲۱ مورد کاهش پیدا کرد که لزوم دارد موانع این تعداد کارخانه هم مرتفع شود.

مشکلات بانکی، گلوگاه مجموعه ای با نیم قرن سابقه
رئیس هیئت مدیره زیمنس هم اظهار داشت: این کارخانه بیشتر از ۵۰ سال سابقه فعالیت دارد و الان ۴۰۰ نفر در این مجموعه مشغول به کار هستند.
جمشید آقائی با اشاره به اینکه این مجموعه واحدی بورسی است که بیشتر سهام آن در اختیار عموم قرار دارد، اضافه کرد: محصولات مورد نیاز صنعت مخابرات و الکترونیک کشور در این واحد تولید می شود.
او افزود: طرح توسعه این کارخانه ترسیم و این امکان وجود دارد که خط تولید باطری و مودم هم سریعا در این مجموعه ایجاد شود.
رئیس هیئت مدیره زیمنس مشکل اصلی این واحد تولیدی را در حوزه بانکی برشمرد و اظهار داشت: در این شرکت پتانسیل رفع این مشکلات وجود دارد اما نیاز است که در سطوح بالاتر هم حمایت هایی از این مجموعه صورت گیرد.
آقائی با اشاره به اینکه ۳ فقره تسهیلات بانکی حالا به گلوگاهی برای این کارخانه تبدیل گشته است، اظهار داشت: تنها در یک مورد از این تسهیلات، بانک عامل رقمی معادل ۱۰۵ میلیارد تومان را اضافه بر مقررات سیستم بانکی محاسبه کرده است که این درخواست وجود دارد که این بانک ها فقط به عمل به دستورالعمل های بانک مرکزی ملزم شوند.

منبع:

1399/11/07
13:37:19
955
0.0 از 5
تگهای خبر: تور , تولید , دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو