مسترکار - دنیای خودرو
معاون وزیر صمت:

اشتغالزایی در صنایع كشور ۲۹ درصد افزایش یافت

اشتغالزایی در صنایع كشور ۲۹ درصد افزایش یافت معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: اشتغالزایی در صنایع کشور در ۹ ماه نخست سال جاری ۲۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.


مهدی صادقی نیارکی روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در اهواز بیان نمود: در این زمان برای ۹۷ هزار نفر در بخش صنعت کشور اشتغال بوجود آمد.
وی اظهار داشت: همینطور در این زمان میزان صدور پروانه بهره برداری واحدهای تولیدی و صنایع ۸.۳ رشد داشته که معادل پنج هزار پروانه است.
معاون امور صنایع وزارت صمت ضمن اشاره به میزان صدور پروانه در بخش صنعت در ۹ ماه نخست سال جاری در خوزستان افزود: در این زمان میزان صدور پروانه در خوزستان هم رشد ۲۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشت که از میانگین کشوری بسیار بالاتر، و جای امیدواری در بخش تولید و صنایع این استان است.
وی اضافه کرد: طبق برنامه وزارت صمت، مقرر شده بود که ۶۰ واحد راکد تا آخر سال جاری در خوزستان به چرخه تولید برگردند که تابحال ۴۹ واحد به چرخه تولید برگشته اند و وضعیت استان در این بخش هم مناسب می باشد.

تامین مواد اولیه با قیمت پایین برای رونق تولید در صنایع
معاون امور صنایع وزارت صمت بیان نمود: این وزارتخانه تلاش داشته سال جاری مواد اولیه مورد نیاز صنایع را با قیمتی پایین تأمین و در اختیار آنها قرار دهد تا با کمترین مشکل به تولید خود پرداخته و هزینه تولید کاهش پیدا کند.
وی ضمن اشاره به اینکه سال جاری در تأمین مواد اولیه صنایع تلاش بسیار زیادی شد و نتیجه خوبی حاصل شد افزود: روش های تأمین ارز برای خرید مواد اولیه با حمایت دولت و این وزارت خانه گسترش یافت و افزایش تأمین ارز سبب شد تا مواد اولیه مورد نیاز صنایع کشور به خوبی تامین گردد.

اجرای سه طرح مهم برای تأمین نقدینگی صنایع
صادقی نیارکی اضافه کرد: برای تأمین نقدینگی صنایع از سه طرح استفاده شد که یکی از طرح ها به نام رونق تولید است؛ در این طرح این وزارتخانه با انعقاد تفاهمنامه با بانکهای عامل با پرداخت تسهیلات نقدینگی مورد نیاز صنایع را تأمین کرد.
وی اظهار داشت: طرح دیگر استفاده از کارگروه رفع موانع تولید است؛ در این کارگروه اقدامات ارزشمند ای برای تأمین نقدینگی صنایع انجام شد که یکی از این فعالیت ها تصویب تأمین ۵۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار از شورای پول و اعتبار برای تزریق در صنایع است.
معاون امور صنایع وزارت صمت بیان نمود: طرح دیگر افزایش پرداخت تسهیلات با عنایت به صورت های مالی بنگاه ها است. در گذشته بر مبنای برآورد و میانگین ۷۰ درصد صورت مالی هر بنگاه تسهیلات پرداخت می شد که این سقف را تا ۹۰ درصد افزایش دادیم.
معاون امور صنایع وزارت صمت به همراه معاون اول رئیس جمهوری برای افتتاح چند طرح صنعتی به خوزستان سفر کرده است.


1399/11/12
23:56:51
1069
0.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو