مسترکار - دنیای خودرو
رئیس هیات عامل ایمیدرو:

تحقق اهداف فولاد، نیازمند انسجام اجزای زنجیره است

تحقق اهداف فولاد، نیازمند انسجام اجزای زنجیره است به گزارش مستر کار برای تحقق اهداف زنجیره فولاد، نیازمند انسجام و هماهنگی بیشتری درون اجزای این زنجیره هستیم.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، جعفری - رئیس هیات عامل ایمیدرو -که امروز در هفتمین همایش استیل پرایس در جمع مدیران و کارشناسان صنعت فولاد سخن می گفت، خاطرنشان کرد: برای برنامه ریزی دقیق و عملیاتی، رابطه بیشتر و سازمان یافته از بخش های بالادستی همچون اکتشاف تا حلقه های پایین زنجیره، لزوم دارد.
وی چنین انسجامی را سبب ساز توسعه، رشد اشتغال و سرمایه گذاری دانست و عنوان کرد: با فعالیت سیستمی و سازماندهی مطلوب بین اجزای زنجیره، می توان اهداف توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی و بخصوص فولاد را محقق کرد.
برنامه جدید حفاری
وی مهم ترین نیاز فعلی زنجیره فولاد را اکتشاف ذکر کرد و اظهار داشت: بیشترین حفاری صورت گرفته در طول یکسال در محدوده ۱۵۰ هزار متر بوده اما حالا ایمیدرو با فعال سازی توانمندی های داخلی برنامه افزایش قابل توجه حفاری را پیش رو دارد.
جعفری ضمن اشاره به پهنه ها و آنومالی های کشف شده سالهای اخیر، افزود: با احتساب فعالیت بخش خصوصی و ورود ماشین آلات جدید، باید در گام بعدی به فکر حفاری در مقیاس های بالا باشیم تا بدین ترتیب زمینه تأمین مواد اولیه مورد نیاز زنجیره فولاد و دیگر زنجیره های مواد معدنی فراهم گردد.
رئیس هیات عامل ایمیدرو اضافه کرد: ایمیدرو از حضور و سرمایه گذاری بخش خصوصی و کنسرسیوم های اکتشاف استقبال می کند و در این میان حضور نخبگان برای بهره گیری از دانش روز، اهمیت به سزایی دارد.
نیاز بخش ریلی و برق
او همینطور اهمیت زیرساخت ها را خاطرنشان کرد و عنوان کرد: تحقق اهداف ۱۴۰۴ در این بخش به ۹.۵ میلیارد یورو نیاز دارد که ۳.۸ میلیارد در ارتباط با بخش ریلی و ۲.۸ میلیارد یورو در ارتباط با حوزه تأمین برق است.
طبق اعلام ایمیدرو، معاون وزیر صنعت معدن و تجارت در ادامه اظهار داشت: خوشبختانه سرمایه گذاری های بخش خصوصی در حوزه آب ثمر بخش بوده و فاز نخست خط انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی افتتاح شده و مقرر است بعد از رسیدن این خط به سرچشمه کرمان و چادرملو در یزد، فازهای جدیدی اجرایی شود.
جعفری با تکیه بر اینکه شرکتهای بزرگ همچون گل گهر، چادرملو و ملی مس در توسعه زیرساخت ها پیشرو بوده اند، تصریح کرد: هدایت نقدینگی این شرکت ها به توسعه و همکاری با شرکتهای کوچک برای تحقق اهداف زنجیره فولاد، جزو سیاست های ایمیدرو به حساب می آید.
او همینطور به اهداف نوآورانه زنجیره فولاد اشاره نمود و اظهار داشت: طی ۲۰ سال گذشته شاهد تغییرات گسترده ای در تولید گریدهای مختلف فولادی بوده ایم و امروزه تولید محصولات سبک با استقامت بالا مورد نیاز بازار است. به قول جعفری، شرکتهای فولادی توانسته اند تا ۶۱درصد مصرف انرژی را کاهش دهند.
جعفری در ادامه اظهار داشت: با تلاشهای صورت گرفته و سیاست های اجرا شده در صنعت فولاد، شاهد بومی سازی ۶۰ تا ۸۱درصدی بوده ایم.
افزایش ظرفیت های تولید
رئیس هیات عامل ایمیدرو با تکیه بر اینکه به اهداف توسعه ای ۱۴۰۴ دست خواهیم یافت، اضافه کرد: تا آخر سال گذشته ظرفیت تولید کنسانتره ۵۷.۶ میلیون تن، گندله ۴۷ میلیون تن، آهن اسفنجی ۳۵.۳ میلیون تن و فولاد خام ۳۷ میلیون تن بوده است که تا آخر سال جاری این ارقام رشد خواهد داشت.
جعفری اظهار داشت: تا آخر سال ۹۹ظرفیت تولید کنسانتره آهن ۷.۵ میلیون تن، گندله سنگ آهن ۱۵ میلیون تن، آهن اسفنجی ۱.۷ میلیون تن و شمش فولاد ۵.۷ میلیون تن افزوده می شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش به افزایش ظرفیت های تولید در صنایع معدنی پرداخت که طی سالهای ۹۲ تا ۹۸ محقق شده است.
به قول جعفری، طی ۹ ماه سال جاری، تولید محصولات فولادی ۱۰درصد، شمش ۱۲درصد، آهن اسفنجی ۹درصد و گندله سنگ آهن ۱۱درصد رشد داشته است.1399/11/13
23:21:21
920
0.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو