مسترکار - دنیای خودرو
رییس سازمان حمایت مصرف كنندگان تولیدكنندگان:

درج واژه تخفیف روی كالاها در فروشگاه های زنجیره ای ممنوع گردید

درج واژه تخفیف روی كالاها در فروشگاه های زنجیره ای ممنوع گردید معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان تولیدکنندگان اظهار داشت: با هماهنگی با اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای، درج واژه تخفیف روی کالا در این مکان ها ممنوع گردید.


به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، عباس تابش روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از فروشگاه های زنجیره ای قزوین در گفتگو با خبرنگاران اضافه کرد: این تصمیم با هدف پیشگیری از اغفال و تضییع حقوق مصرف کنندگان اتخاذ شده و البته به مفهوم اینکه در فروشگاه های زنجیره ای تخفیف در کار نباشد، نیست.
وی افزود: مقرر شده تا از این پس در فروشگاه های زنجیره ای تنها ۲ قیمت شامل قیمت روی کالا و قیمت فروش درج شود که قیمت فروش می تواند برابر قیمت روی کالا باشد که به مفهوم بدون تخفیف و اگر پایین تر باشد به معنای تخفیف کالاست و فروشنده هم درک و شعور کافی برای این مهم که کالا از تخفیف برخوردار می باشد را دارد و نیازی به نوشتن واژه تخفیف برای تحریک به خرید و اغفال فروشنده نیست.
این مسوول خاطرنشان کرد: فاصله بین قیمت فروش و قیمت روی کالا در فروشگاه های زنجیره ای در واقع همان تخفیف است.
وی اضافه کرد: عرضه کالا با تخفیف در فروشگاه های زنجیره ای منعی ندارد و بخشی از فلسفه کار این فروشگاه عرضه کالا با نرخ پایین تر است اما وقتی تخفیف برای اغفال و تضییع حقوق مصرف کننده باشد، تخلف صنفی صورت گزفته و باید با آن برخورد شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: مقرر شده همینطور تا فروشگاه های زنجیره ای تا تمام شدن کالای قدیمی مبادرت به عرضه کالای جدید نکنند تا مصرف کنندگان شاهد فروش کالا با ۲ نرخ متفاوت در یک فروشگاه نباشند.
وی ضمن اشاره به تشدید بازرسی ها از اصناف به منظور کنترل بازار شب عید، اظهار داشت: البته ۲ هزار و ۵۰۰ بازرس جوابگوی ۳ میلیون واحد صنفی و یک میلیون واحد انبار، کارگاه و واحدهای تولیدی کشور را نمی دهد و تلاش داریم تا به سمت بازرسی های هوشمند حرکت نماییم.
تابش عنوان کرد: از ظرفیت بسیج، نیروهای مردمی داوطلب و رسانه ها در حوزه بازرسی ها بیشتر استفاده خواهیم کرد.
رییس سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان تولیدکنندگان در ادامه از بازار قزوین بازدید کرد و در جریان وضعیت بازرسی های انجام شده از اصناف ارائه دهنده کالاهای اساسی قرار گرفت.1399/11/16
23:57:28
1048
0.0 از 5
تگهای خبر: تولید , صنعت , كالا , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو