مسترکار - دنیای خودرو

وزیر صنعت 2 خودرو جدید را به بازار معرفی نمود

وزیر صنعت 2 خودرو جدید را به بازار معرفی نمود به گزارش مستر کار وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: 2 خودروی جدید به اسامی تارا و شاهین متعلق به 2 خودروساز بزرگ ایران یعنی شرکتهای سایپا و ایران خودرو، در آینده نزدیک رونمایی می شود.


علیرضا رزم حسینی شامگاه پنجشنبه در حاشیه جلسه خود با فعالان و تشکلهای اقتصادی خراسان رضوی در محل اتاق تجاری مشهد در جمع خبرنگاران اضافه کرد: صنعت خودروی ایران گرفتار آفتهای انحصار، عدم رقابت و هزینه های سربار است.
وی افزود: سیاستهای وزارت صنعت، معدن و تجارت در جهت رقابتی کردن صنایع خودروسازی ایران و تعمیق ساخت داخل است و بسیاری از قطعات وارداتی، داخلی سازی شده است و قطعه سازان الان برای تامین قطعات مورد نیاز صنایع خودروسازی، روزانه در ۲ یا سه شیفت و در هر شیفت نیز ۱۲ ساعت مشغول فعالیت هستند و صنعت خودروسازی ایران رشد خیلی خوبی دارد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت از کاهش قیمت خودرو در بازار آگاهی داد و اظهار داشت: در صورتیکه سیاستهای مدبرانه مالی و اقتصادی اتخاذ و اجرائی شود، قیمت خودرو تا حد به تعادل رسیدن بازار کاهش خواهد یافت و دلالان در بازار خودرو حذف می شوند.
رزم حسینی اضافه کرد: با افزایش عرضه خودرو در بازار، قیمتها کاهش پیدا می کند و در آینده نزدیک ۲ خودروی جدید تارا و شاهین تولید و به عرضه بیشتر خودرو در بازار کمک می نماید.
وزیر صنعت، معدن و تجارت وضعیت بازار شکر را بسیار مطلوب دانست و اضافه کرد: شکر بخش خانوار در قالب بسته بندی با نرخ پایینتری یعنی ۶۸ هزار ریال عرضه می شود اما از آنجائیکه تعدادی از صاحبان صنایع، صادرکننده هستند و با بهره گیری از شکر داخلی، صادرات محصولات خودرا انجام می دهند شکر را با قیمت بیشتری دریافت می کنند اما می توانند شکر مورد نیاز خودرا با ارز نیمایی وارد کشور کنند و حتی در بازار به فروش برسانند.منبع:

1399/11/18
10:12:33
1003
0.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو