مسترکار - دنیای خودرو

فولاد مكران نیمه نخست سال ۱۴۰۱ راه اندازی كامل می شود

فولاد مكران نیمه نخست سال ۱۴۰۱ راه اندازی كامل می شود ایرنا- مدیرعامل شرکت فولاد مکران اظهار داشت: باز شدن ال. سی داخلی از محل صندوق توسعه ملی با ۱۱۲ میلیون یورو جانی تازه به طرح فولاد مکران بخشیده و با انجام خریدهای داخلی و خارجی مربوطه، تا آخر سال به پیشرفت ۴۰ درصدی خواهد رسید و نیمه نخست سال ۱۴۰۱ راه اندازی کامل می شود.


محمد پارسا روزچهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا عنوان کرد: حالا پیش پرداخت ها برای خریدهای خارجی و داخلی مورد نیاز بمنظور پیشرفت طرح انجام شده و امید می رود تا اواخر سال خریدهای خارجی وارد کشور شود.
وی افزود: الان اسکلت کوره و ریفرمر مجموعه در حال ساخت است و ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
مدیرعامل مجتمع فولاد مکران تصریح کرد: اگر شرایط تا آخر سال سخت نشود و با چالش مواجه نشویم، می توان گفت این طرح از برنامه زمان بندی شده کمی جلوتر است.
وی ضمن اشاره به مشخصات و ظرفیت این طرح اظهار داشت: فولاد مکران با هدف تولید ۳.۲ میلیون تن فولاد شامل گندله سازی، واحد احیا و فولادسازی طراحی شده، اما هم اکنون مگامدول ۱.۶ میلیون تنی آهن اسفنجی که محصول نهایی آن هات بریکت است را در دست اجرا داریم.
پارسا اظهار داشت: تا زمانی که واحد گندله سازی این مجموعه راه اندازی نشود، گندله مورد نیاز از داخل تأمین خواهد شد و در غیر این صورت از خارج کشور وارد می شود.
وی تصریح کرد: نفس راه اندازی این طرح در کنار سواحل دریای عمان، استفاده از مزیت صادراتی و وارداتی منطقه بوده، تا مواد اولیه مورد نیاز به سادگی وارد و محصولات نهایی به دیگر کشورها صادر شود.
وی خاطرنشان کرد: در جهت افق ۱۴۰۴ که ظرفیت تولید ۵۵ میلیون تنی فولاد پیشبینی شده، مقرر است ۱۰ میلیون تن آن در منطقه چابهار باشد، اما تابحال فقط یک طرح ۳.۲ میلیون تنی که توصیف شده، در حال اجراست.
مدیرعامل مجتمع فولاد مکران خاطرنشان کرد: ۱۵ درصد سهام این مجموعه دولتی و در اختیار ایمیدرو و منطقه آزاد چابهار است و ۸۵ درصد دیگر در اختیار چند شرکت بخش خصوصی است.
وی اظهار داشت: آهن اسفنجی به علت اشتعال زا بودن با مشکلاتی در صادرات بخصوص با کشتی مواجه می باشد، اما وقتی به صورت هات بریکت تبدیل گردد قابلیت دپو یا صادرات خواهد داشت.
مجتمع فولاد مکران در محدوده منطقه آزاد چابهار در حال ساخت است.


1399/11/29
14:05:29
766
0.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو