مسترکار - دنیای خودرو
معاون وزیر صنعت:

نیازی به جمع آوری نیروی خارجی برای رفع مشكلات صنعت نیست

نیازی به جمع آوری نیروی خارجی برای رفع مشكلات صنعت نیست به گزارش مستر کار معاون، آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: نیازی به جمع آوری نیروی خارجی وجود ندارد و با فراهم آوردن شرایط سازمانی مناسب به اهداف خود در صنعت دست خواهیم یافت.


به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، «برات قبادیان» در هجدهمین همایش ملی تعالی سازمانی در سازمان مدیریت صنعتی اضافه کرد: جوانان ایران عاشق غرب نیستند و با حداقلی از رفاه و ابزار کار حاضرند به کشور خدمت کنند.
وی ضمن اشاره به طرح تاپ (طرح توانمندسازی تولید و توسعه پایدار)، خاطرنشان کرد: تاپ از طرح های موثری است که در وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور ارج نهادن به سرمایه انسانی دانشگاهی برای حل مشکلات امروز و جامه عمل پوشاندن به ایده آل های فردا به اجرا درآمده است.
قبادیان به اساتید سفارش کرد تا با معرفی سامانه تاپ به دانشجویانی که در آستانه انتخاب مبحث رساله قرار دارند، جوانان را در بخش هایی که صنعت به آنها نیازمند است، مشغول به کار کنند.
معاون، آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت همینطور از امضای تفاهمنامه با وزارت علوم با مبحث جذب اساتید در مقطع پسا دکترا یا فرصت مطالعاتی در صنعت که زمینه ارتقای سطح فناوری و دانش بنیان کردن تولیدات را فراهم می آورد، اطلاع داد.
قبادیان در انتها از مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی خواست تا برنامه‎ های خویش را بر روی تربیت مدیران کشور متمرکز نماید تا کمبود و ضعف مدیریت در کشور بر طرف شود.
وی مبحث رشد سریع در فضای دیجیتال و تحول فن آوری هایی همچون مریخ نورد توسط بشر را یادآورشد و اظهار داشت: انسان به دنبال خلق جهانی است که تصور آن پیش از این ممکن نبود.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، سرمایه های کشور را به سه دسته سرمایه انسانی، سرمایه طبیعی و سرمایه های ساخته دست انسان تقسیم کرد و اظهار داشت: انسان سرمایه اصلی و نقطه مرکزی ما برای توسعه است که نباید نادیده گرفته شود.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، در مراسم تجلیل از برگزیدگان دو سطح تندیس و تقدیرنامه جایزه ملی تعالی سازمانی شرکت مادر تخصصی میدکو، شرکت مهندسی و ساخت توربین مپنا - توگا و گروه مپنا در بخش ساخت و تولید و در سطح سازمان های بزرگ در بازه امتیازی ۵۵۰ تا۶۰۰ موفق به کسب تندیس سیمین هجدهمین دوره جایزه ملی تعالی سازمانی شدند.
همچنین در بخش خدمات و در سطح سازمان های بزرگ در بازه امتیازی ۴۵۰ تا ۵۰۰ هم شرکت کارگزاری رسمی بیمه سایپا و شرکت ارتباطات سیار ایران به کسب تندیس بلورین سال ۹۹ جایزه ملی تعالی سازمانی نائل شدند.
امسال ۱۵ شرکت در سطح تندیس، ۳۱ شرکت در سطح تقدیرنامه برای تعالی و ۶ شرکت در سطح گواهی تعهد به تعالی مبادرت به ثبت نام در فرآیند جایزه ملی تعالی سازمانی کردند.
جایزه ملی تعالی سازمانی برگرفته از مدل EFQM اروپا است که سازمان مدیریت صنعتی آنرا هر سال برگزار می نماید و سازمان ها و شرکتهای بزرگ و مطرح کشور از صنایع مختلف، در مدت ۱۸ دوره از برگزاری در آن شرکت کرده اند.
این جایزه مبتنی بر ارزیابی رویکردها و نظام های مدیریتی سازمان ها و نتایج موفقیت های آنها است که توسط گروهی از ارزیابان خبره و برپایه «الگوی تعالی سازمانی» سنجیده می شود.منبع:

1399/12/08
15:32:38
707
0.0 از 5
تگهای خبر: ابزار , بیمه , پژو , تور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو