مسترکار - دنیای خودرو
توسط خودروسازان بزرگ داخلی محقق شد؛

تولید بیشتر از 817 هزار دستگاه خودرو در 11 ماه سال 99

تولید بیشتر از 817 هزار دستگاه خودرو در 11 ماه سال 99 بررسی آمارهای منتشره سامانه کدال حاکی از تولید ۸۱۷ هزار و ۶۹ دستگاه خودرو توسط ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو از آغاز سال جاری تا آخر بهمن ماه است.


به گزارش روز شنبه ایرنا، بررسی آمارهای منتشره سامانه کدال حاکی از تولید ۴۳۲ هزار و ۶ دستگاه خودرو از جانب گروه صنعتی ایران خودرو از آغاز سال جاری تا آخر بهمن ماه است.
برپایه این آمارها، تا آخر بهمن ماه ۳۱۲ هزار و ۵۶۳ دستگاه در گروه پژو، ۴۸ هزار و ۹۴۷ دستگاه در گروه سمند، ۱۱ هزار و ۶۶۴ دستگاه رانا و ۵۰ هزار و ۹۴۳ دستگاه دنا در ایران خودرو تولید شد.
در مدت یاد شده، این گروه صنعتی همینطور موفق به تولید ۹۴ دستگاه دانگ فنگ، سه هزار و ۲۱۹ دستگاه هایما، چهار هزار و ۳۱۱ دستگاه در گروه وانت و سایر محصولات و ۱۸۱ دستگاه پژو ۲۰۰۸ شد.
در این آمار، تولید ۸۴ دستگاه تارا بعنوان خودروی نوبرانه این گروه صنعتی هم مشاهده می شود.
۴۳ هزار و ۹۱۲ دستگاه از این تولیدات در ارتباط با آمار بهمن ماه این شرکت است.
تولیدات سایپا
برپایه آمارهای سامانه یاد شده، گروه صنعتی سایپا هم موفق شد در ۱۱ ماهه سال جاری ۲۹۱ هزار و ۲۲۰ دستگاه خودرو شامل ۵۰ هزار و ۴۱۳ دستگاه خودرو در خانواده پراید، ۲۱۴ هزار و ۱۲۸ دستگاه در خانواده تیبا، ۱۰ دستگاه سراتو، ۱۲۴ دستگاه آریو، ۲۱۲ دستگاه چانگان و ۲۵ هزار و ۴۶۲ دستگاه وانت پراید (سایپا ۱۵۱) تولید نماید.
همچنین تولید ۸۰۵ دستگاه شاهین بعنوان محصول جدید و نوبرانه سایپا، در این آمارها خودنمایی می کند.
۲۹ هزار و ۴۵۲ دستگاه از خودرو های یاد شده در بهمن ماه تولید شد. برپایه داده های سامانه کدال، سایپا در این زمان موفق به صادرات ۳۳۶ دستگاه خودروی کامل (CBU) به سایر کشورها شد.
تولیدات پارس خودرو
برپایه این گزارش، مجموع تولیدات پارس خودرو از آغاز سال جاری تا آخر بهمن ماه به ۹۳ هزار و ۸۴۳ دستگاه رسید.
در مدت یاد شده پارس خودرو ۲ هزار و ۹۶۳ دستگاه خودرو در گروه رنو و سه هزار و ۷۴۰ دستگاه خودرو در گروه برلیانس تولید کرد.
برپایه آمارهای سامانه کدال، در ۱۱ ماهه سال جاری ۲۳ هزار و ۷۰۳ دستگاه در خانواده ایکس ۱۰۰ (پراید)، هشت هزار و ۱۸۰ دستگاه کوییک معمولی، ۴۸ هزار و ۲۳ دستگاه در گروه کیو ۲۰۰ و ۶ هزار و ۸۷۴ دستگاه در گروه اس۲۰۰ (ساینا) در پارس خودرو تولید شد.
براساس این گزارش، ۱۲ هزار و ۸۲۸ دستگاه از خودرو های تولیدی یاد شده در ارتباط با آمار بهمن ماه این شرکت است.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، بنابر تصمیم شورایعالی استاندارد، تولیدات خانواده پراید (به غیر از سایپا ۱۵۱ یا همان وانت پراید که وزارت صنعت برای رفع کمبودها در حوزه وانت تداوم تولید آنرا خواهان شده بود)، از آغاز مردادماه به علت ناتوانی در پاس کردن استانداردهای ۸۵گانه در دو گروه سایپا و پارس خودرو متوقف گردید.منبع:

1399/12/10
14:50:47
711
0.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو