مسترکار - دنیای خودرو
آمار تولید ۳ خودروساز بزرگ در ۱۱ ماهه امسال

رشد تولید ۳ و هفت دهم درصدی با تولید بالغ بر ۸۱۷ هزار دستگاه خودرو

رشد تولید ۳ و هفت دهم درصدی با تولید بالغ بر ۸۱۷ هزار دستگاه خودرو به گزارش مستر کار صورت های مالی اعلام شده توسط سه خودروساز بزرگ کشور (ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو) به سازمان بورس نشان داده است که از آغاز سالجاری تا بهمن ماه، ۸۱۷ هزار و ۶۹ دستگاه خودرو ساخته شده که نسبت به مجموع تولیدات این سه خوردوساز اصلی در مجموع ۱۱ ماهه سال گذشته، ۳.۷ درصد افزایش تولید دیده می شود.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، بر این اساس سه خودروساز اصلی داخلی (ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو) طی ۱۱ ماهه سال جاری در مجموع ۸۱۷ هزار و ۶۹ دستگاه انواع محصولات سواری تولید کرده اند که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل که ۷۸۶ هزار و ۳۴۷ ساخته شده بود، رشد بیشتر از سه درصدی (۳.۷ درصدی) را نشان می هد.
طبق آمار، ایران خودرو همچنان بیشترین میزان تولید را در بین خودروسازان بزرگ کشور به خود اختصاص داده و با تولید ۴۳۲ هزار و شش دستگاه خودرو از آغاز سال تا آخر بهمن ماه رشد ۱۷ درصدی تولید را نسبت به ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۸ رقم زده است. در مدت مشابه سال قبل که ۳۵۴ هزار و ۹۸۲ دستگاه خودرو در گروه صنعتی ایران خودرو ساخته شده است.
در دیگر خوروساز اصلی کشور (سایپا) هم همچنان کاهش تولید طی مدت مذکور سالجاری نسبت به مدت مشابه در سال ۱۳۹۸ دیده می شود. بر مبنای صورت های مالی عرضه شده به بورس، دومین خودروساز بزرگ کشور ۲۹۱ هزار و ۲۲۰ دستگاه محصول در مجموع ۱۱ ماه سال جاری تولید کرده که ۱۵ درصد افت تولید را نسبت به سال قبل در همین بازه زمانی نشان داده است.
از فروردین تا آخر بهمن ماه سال گذشته، در مجموع سهم تولید گروه خودروسازی سایپا ۳۳۵ هزار و سه دستگاه بوده است.
در گروه خودروسازی پارس خودرو هم تیراژ تولید خودرو های سواری طی ۱۱ ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، روند نزولی ۲.۶ درصدی داشته است. پارس خودرو بعنوان سومین خودروساز بزرگ کشور از آغاز سال جاری تا آخر بهمن ماه، ۹۳ هزار و ۸۴۳ دستگاه محصول سواری تولید کرده که در مقایسه با ۱۱ ماهه سال گذشته، ۲۵۱۹ دستگاه از تولید خود کاسته است (طی ۱۱ ماهه سال قبل ۹۶ هزار و ۳۶۲ دستگاه خودرو در گروه خودروسازی پارس خودرو ساخته شده بود).

آمار تولید به تفیکیک نوع خودرو
ایران خودرو: طبق آمار اعلامی، از تولید ۴۳۲ هزار و شش دستگاه خودرو ساخته شده توسط گروه صنعتی ایران خودرو تا آخر بهمن ماه، ۳۱۲ هزار و ۵۶۳ دستگاه در گروه پژو، ۴۸ هزار و ۹۴۷ دستگاه در گروه سمند، ۱۱ هزار و ۶۶۴ دستگاه رانا، ۵۰ هزار و ۹۴۳ دستگاه دنا و دستگاه در گروه وانت و سایر محصولات در ایران خودرو تولید شد.
این خودروساز بزرگ کشور در محصولات مونتاژی هم موفق به تولید ۹۴ دستگاه دانگ فنگ، ۳۲۱۹ دستگاه هایما و ۱۸۱ دستگاه پژو ۲۰۰۸ طی ۱۱ ماهه سال جاری شده است.
برپایه اعلام ایران خودرو، تارا بعنوان محصول جدید ایران خودرو به تعداد ۸۴ دستگاه ساخته شده است.
سایپا: از مجموع تولیدات ۱۱ ماهه خودروسازان، ۲۹۱ هزار و ۲۲۰ دستگاه خودرو شامل ۵۰ هزار و ۴۱۳ دستگاه خودرو در خانواده پراید، ۲۱۴ هزار و ۱۲۸ دستگاه در خانواده تیبا، ۱۰ دستگاه سراتو، ۱۲۴ دستگاه آریو، ۲۱۲ دستگاه چانگان و ۲۵ هزار و ۴۶۲ دستگاه وانت پراید (سایپا ۱۵۱)، سهم تولید گروه خودروسازی سایپا بوده است.
همینطور ۸۰۵ دستگاه شاهین بعنوان محصول جدید در دومین خودروساز بزرگ کشور، به تولید رسیده است.
پارس خودرو: طبق آمار، از آغاز سال جاری تا آخر بهمن ماه مجموع تولیدات پارس خودرو به ۹۳ هزار و ۸۴۳ دستگاه رسیده که ۲۹۶۳ دستگاه خودرو آن متعلق به گروه رنو و ۳۷۴۰ دستگاه آن در گروه برلیانس بوده است.
همینطور ر مدت مذکور سالجاری، ۲۳ هزار و ۷۰۳ دستگاه در خانواده X۱۰۰ (پراید)، ۸۱۸۰ دستگاه کوییک معمولی، ۴۸ هزار و ۲۳ دستگاه در گروه Q۲۰۰ و ۶۸۷۴ دستگاه در گروه S۲۰۰ (ساینا) در پارس خودرو ساخته شده است.

خودروسازان بزرگ در بهمن ماه سال جاری چگونه عمل کرده اند؟
از آمار تولیدات سال جاری خودرو در گروه صنعتی ایران خودرو، ۴۳ هزار و ۹۱۲ دستگاه مختص تولید در بهمن ماه این شرکت است که نسبت به ۴۵ هزار و ۱۴۵ دستگاه ساخته شده در بهمن ماه ۱۳۹۸، افت ۲.۸ درصدی رخ داده است.
۲۹ هزار و ۴۵۲ دستگاه از خودرو های تولیدی گروه سایپا امسال متعلق به تولید این خوردوساز در بهمن ماه است. نسبت به ۲۹ هزار و ۱۸۸ دستگاه ساخته شده در بهمن ماه سال گذشته، سایپا ۲۶۴ دستگاه بیشتر تولید کرده و رشد ۰.۸ درصدی را تجربه کرده است.
در نهایت هم ۱۲ هزار و ۸۲۸ دستگاه از خودرو های تولیدی گروه پارس خودرو در مجموع ۱۱ ماهه سال جاری، در ارتباط با تولیدات بهمن ماه این شرکت است که نسبت به ۱۱ هزار و ۷۵۱ ساخته شده در بهمن ماه سال گذشته، ۸.۳ درصد افزایش تولید بوجود آمده است.1399/12/10
22:35:31
691
0.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو