مسترکار - دنیای خودرو
برای شركت در اولین نمایشگاه اوراسیا در تهران انجام شد

دعوت وزیر نیرو از شركتهای عضو اتحادیه اوراسیا برای سفر به ایران

دعوت وزیر نیرو از شركتهای عضو اتحادیه اوراسیا برای سفر به ایران به گزارش مستر کار وزیر نیرو اظهار داشت: اتحادیه اقتصادی اوراسیا هر سال یک رویداد بزرگ تجاری برگزار می نماید، پس برگزاری نخستین نمایشگاه اوراسیا که مقرر است 28 تا 31 اردیبهشت 1400 در تهران برگزار شود، فرصت بسیار خوبی برای تجار و تولیدکنندگان ایرانی و کشورهای همسایه و خصوصاً اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا فراهم می آورد.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، رضا اردکانیان به خبرگزاری اسپوتنیک روسیه اظهار نمود: علاوه بر آن ما در صدد هستیم که ارتباط اتاقهای تجاری در استانهای مختلف ایران را با شرکای خودشان درکشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا فراهم نماییم و توسعه دهیم.
به گفته وزیر نیرو باتوجه به تنوع زمینه های تجاری ایران به لحاظ اقلیم های متنوع که به تعبیری کشور چهار فصل هستیم، در تمام طول سال محصولات متنوع کشاورزی و کالاهای مصرفی در ایران تولید می شود. علاوه بر این ایران دارای منابع وسیع معدنی است که فرصت خوبی را برای عرضه این محصولات ارائه می کند. برگزاری این نمایشگاه از لحاظ آب و هوایی نیز جزو بهترین زمانهای برگزاری است و ما امیدواریم از طرف تجار، بازرگانان و تولیدکنندگان کشورهای همسایه خصوصا کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا مورد استقبال قرار گیرد.
وی درباب شرکت کنندگان در این نمایشگاه اظهار داشت: "کشورهای عضو اتحادیه اورسیا شامل پنچ کشور روسیه، بلاروس، ارمنستان، قزاقستان و قرقیزستان و البته کشورهای همسایه ایران می توانند شرکت نمایند. ما علاقمندیم که علاوه بر اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا سایر کشورهای همسایه نیز بتوانند در این نمایشگاه شرکت و از این فرصت استفاده کنند. اساسا برگزاری این رویدادها عزم ایران جهت استفاده از توافقنامه تجاری ترجیحی ایران با ارواسیا را جزم می کند. دولت مصمم است که این عضویت را به شکل دائمی درآورد و ما بتوانیم در یک ارتباط پر دامنه اقتصادی با کشورهای عضو اوراسیا قرار بگیریم.
اردکانیان درخصوص تجارت ایران و روسیه اظهار داشت: خوشبختانه باتوجه به شکل گیری و اجرائی شدن سازوکارهای توافق شده بین بانک های مرکزی ایران و روسیه، ما شاهد آن هستیم که تاثیر تحریم ها بر توسعه روابط اقتصادی ایران و روسیه رو به کاهش است. بعد از عضویت ایران در اتحادیه اقتصادی اوراسیا تماسهای منظمی بین بانک های مرکزی دو کشور جهت استفاده از ارزهای دیگر به غیر از دلار برقرار بوده و این تحول به مفهوم کاهش وابستگی دلار در تجارت بین دو کشور است.
اولین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا از ۲۸ تا ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ در محل دائمی نمایشگاه های بین الملی تهران، با حضور ایران، روسیه، بلاروس، ارمنستان، قزاقستان و قرقیزستان انجام خواهد شد. بگفته علیرضا جعفری، رئیس ستاد برگزاری این نمایشگاه، از شرکتهای بزرگ کشورهای قطر، عمان، ترکیه، هندوستان، عراق، لبنان، سوریه و افغانستان نیز برای حضور در این نمایشگاه دعوت شده است.
به گفته وی، اختصاص دو دفتر یکی در تهران و دیگری در مسکو و ارائه کلیه خدمات و مشاوره های تجاری به مدت یک سال ویژه شرکت کنندگان، از با اهمیت ترین خاصیت های عملیاتی این نمایشگاه است. سایت نمایشگاه به آدرس eurasia-expo.com بوده و علاقمندان به شرکت در این نمایشگاه در هر سطحی می توانند با ایمیل info@eurasia-expo.com تماس بگیرند.
منبع:

1399/12/16
14:10:45
911
0.0 از 5
تگهای خبر: تولید , خدمات , سایت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو