مسترکار - دنیای خودرو
معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت اعلام كرد:

فراخوان اعلام نظر برای سند سیاست های صنعتی، معدنی و تجاری

فراخوان اعلام نظر برای سند سیاست های صنعتی، معدنی و تجاری مستر کار: معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت از صاحب نظران، فعالان اقتصادی، استادان و نخبگان کشور دعوت کرد در زمینه اسناد تهیه شده برای سند سیاست صنعتی، معدنی و تجاری اعلام نظر کنند.


به گزارش روز شنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، معاونت طرح و برنامه این وزارتخانه بعنوان متولی تدوین این اسناد با همکاری موسسه مطالعات تجاری بعد از انجام مطالعات اولیه و برمبنای بررسی های کارشناسی، برمبنای شاخص هایی مانند تکمیل زنجیره های ارزش، توسعه صادرات و جایگزینی واردات، سطح فناوری، اشتغال زایی، مزیت های نسبی و ارزش افزوده، ۹ صنعت را بعنوان پیش ران تولید شناسایی و معرفی نمود.
همچنین در این سند، تعداد ۵۱ رشته فعالیت پایه و قابلیت ساز که سرمایه گذاری در بعضی از محصولات در رابطه با آنها تاثیر به سزایی در برقراری پیوند بین حلقه های پیشین و پسین زنجیره صنایع و توسعه اقتصادی کشور خواهد داشت، مشخص شده است.
صنایع معرفی شده شامل فلزات اساسی، صنایع غذایی و آشامیدنی، ماشین آلات و دستگاه های برقی، وسایل ارتباطی و تجهیزات، نساجی و پوشاک، وسایل نقلیه موتوری و تجهیزات حمل و نقل دریایی، کاغذ و محصولات کاغذی، ماشین آلات و تجهیزات، لاستیک و پلاستیک و محصولات شیمیایی و پتروشیمی، بعد از شناسایی توسط موسسه مذکور برای تصویب به معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت ارسال شدند.
این معاونت بعد از ستاندن نظرات اصلاحی متخصصان و نخبگان حوزه صنعت، سند نهایی را تصویب و به اطلاع عموم خواهد رساند.
لازم به ذکراست اسناد ۹ گانه بر روی سایت اندیشکده موسسه پژوهشهای تجاری به آدرس Intt.itsr.ir دردسترس است و متخصصان و صاحب نظران می توانند نظرات تکمیلی و اصلاحی خودرا برای جمع بندی و نهایی سازی به موسسه مطالعات و پژوهش های تجاری اعلام و ارسال نمایند.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت بتازگی اظهار داشت: با وجود تحریم ها و انتشار ویروس کرونا، بخش صنعت و معدن رشد بیش از ۶ درصدی را تجربه می کند.
علیرضا رزم حسینی توضیح داد: وضعیت تولید محصولات صنعتی و صنایع معدنی در کشور مطلوب و رو به رشد است و در همین رابطه تولید فولاد ۱۰ درصد، مس ۱۲ درصد و آلومینیوم ۵۱ درصد افزایش داشته است و این روند در صادرات این محصولات نیز مشاهده می شود.
وی اضافه کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت با تلاش فراوان تاثیر تحریم ها را کم کرد و با داخلی سازی خیلی از محصولات آنرا جبران کرد، همین طور در تامین بموقع کالاهای مورد نیاز مردم اقدام های خوبی به انجام رساند.
وزیر صنعت افزود: امروز درحوزه اشتغال صنعتی نیز با وجود تحریم ها رشد ۲۳ درصدی تحقق یافت و به طور کل در بخش صنعت، معدن و صنایع معدنی کشور وضعیت مطلوبی دارد و روز به روز به تعداد واحدهای جدید و صادرات بیشتر محصولات ساخت ایران افزوده می شود.
رزم حسینی اظهار داشت: پیش بینی می شود در حوزه احیای واحدهای غیرفعال در شهرک های صنعتی نیز در دو ماه آتی امیدواریم بیش از ۴۰۰ واحد صنعتی باردیگر فعال شوند.
وی اشاره کرد: حالا تجارت خارجی ایران به حدود ۵۷ میلیارد دلار رسیده و با وجود همه تحریم ها وضع تجارت و صادرات محصولات ایرانی خوب است.منبع:

1399/12/17
13:15:43
596
0.0 از 5
تگهای خبر: پژو , تور , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو