مسترکار - دنیای خودرو
روحانی:

با توسعه زنجیره فولاد از خام فروشی جلوگیری كردیم

با توسعه زنجیره فولاد از خام فروشی جلوگیری كردیم به گزارش مستر کار رئیس جمهوری اظهار داشت: اقدامات دولت برای توسعه زنجیره فولاد موجب جلوگیری از خام فروشی و سبب ارزآوری در وضعیت سخت تحریم شد.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در پنجاه و پنجمین برنامه افتتاح جهش تولید و آیین بهره برداری از طرح های ملی وزارت خانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به افتتاح طرحهای فولادی و کارخانه گندله سازی سه چاهون یزد اظهار داشت: امروز پنجاه و پنجمین افتتاح بزرگ در سال ۱۳۹۹ بود. خوشحالیم که توانستیم همه هفته های این سال به اضافه تعدادی از ایام دیگر را برای افتتاح طرح های بسیار مهم پوشش دهیم.
رییس جمهوری افزود: امروز بیش از ۱۵هزار میلیارد تومان طرح و پروژه افتتاح شده که سبب اشتغال ۱۳هزار نفر می شود.
روحانی تصریح کرد: یکی از اقدامات بسیار مهم در این دولت، توسعه زنجیره فولاد بوده و این زنجیره حدودا در طول هشت سال این دولت به حدود دو برابر می رسد و این خیلی مهمست که ۸ سال را با کل تاریخ کشور مقایسه می نماییم.
وی با اعلان اینکه کار بسیار عظیمی از کنستانتره تا گندله و در نهایت شمش فولاد، انجام شده است و این زنجیره امروز سبب شده از خام فروشی جلوگیری شود، اشاره کرد: ارزش این معادن بزرگ و صنایع معدنی هم سبب شده که ارزآوری بسیار خوبی داشته باشیم در وضعیت سه سال قبل که سال تحریم و سال سختی بوده است.
رییس جمهوری اضافه کرد: در حقیقت مثل دوران هایی که در قدیم دوران های قحطی چندساله بود و بعد خداوند باران را نازل می کرد و همه جا سبز می شد انشاءالله سال ۱۴۰۰ از آن سال هایی است که خداوند رحمت خودرا بر این مردم نازل می کند و می توانیم پرده های مختلفی که سبب آزار این مردم شده را کنار بزنیم و مردم ما هم انشاءالله در بیماری کرونا و هم در زمینه جنگ اقتصادی موفقیت های بزرگی به دست خواهند آورد.
روحانی تصریح کرد: امروز طرح بسیار مهم گندله سازی که طرح بسیار مدرنی هم بود و جزو مدرن ترین گندله سازی های کشور بود با ارزش ۹هزار میلیارد تومان به افتتاح رسید.
وی با اعلان اینکه در زمینه بهزیستی هم کارهای خوبی با کمک و همت مردم و داوطلبین انجام گرفت، اشاره کرد: امروز دو هزار و ۴۰۰ مرکز رونمایی و راه اندازی شد و آنطوری که اعلام گردید حدود ۵ میلیون نفر تحت پوشش این خدمات قرار می گیرند.
رییس جمهوری اظهار داشت: اینکه در یک روز می توانیم دو هزار و۴۰۰ مرکز را به اضافه زندگی یا مثبت زندگی را افتتاح نماییم کار بسیار عظیم اجتماعی است و باید به همه خانواده هایی که در توانمندسازی و آگاه سازی به کمک نیاز دارند را کمک نماییم تا رنج مردم کاهش پیدا کند و همه آنهایی که نیاز به توانبخشی دارند بتوانند توان لازم را اول از خداوند بزرگ و پس از مردم عزیز و همه خدمتگزاران بگیرند و این سازمان برای این کار آماده شده و فعالیت می کند.
روحانی بخش سوم افتتاح امروز را مربوط به میراث فرهنگی خواند و با اعلان اینکه میراث فرهنگی بسیار مهم و یک سند است اظهار داشت: هر چند ما در تاریخ روی کتاب بخوانیم که تمدن ایران چگونه بوده، دانشمندان و متفکرین و هنرمندان ما چه کار کردند، هزاران جلد کتاب بخوانیم یا اینکه از اصفهان و میدان نقش جهان بازدید نماییم، این بیش از آن هزار کتاب دلالت دارد و فریاد می زند و سخن می گوید و می گوید چه دانشمندانی، چه ریاضیدان های ارزشمندی، چه معماران خوب و طراحان خوبی توانستند با بهترین مصالح زیباترین ساختمان ها را به وجود بیاورند.
وی عنوان کرد: علاوه بر زیبایی این ساختمان ها فرد احساس غرور می کند. این بناها حتی می تواند الهام بخش امروز برای معماری باشد، معماری غرب هم جای خودش است اما معماری شرقی، معماری اسلامی، معماری ایرانی، همین خانه های زیبایی که مرمت و احیا می شود مثلا نام آن خاندان و طایفه ای که خانه مال آنهاست ماندگار می شود که از لحاظ معنوی برای آن خانواده بسیار مهم می باشد.
رییس جمهوری بیان کرد: همین طور جاذبه گردشگری برای آن شهر و استان و هم اشتغال زیادی را درست می کند، و هم اینکه خودِ آن مکان ها می تواند محل بهره برداری قرار گیرد و به موزه و چایخانه و بوم گردی و به یک هتل زیبا تبدیل گردد.
روحانی اشاره کرد: در دنیا هتل هایی که خیلی گرانقیمت هستند در داخل همان آثار تاریخی گذشته تولید شده است. هتل های بسیار گرانقیمتی در اسپانیا هست که در ساختمان هایی که به دست مسلمان ها در قرن ها قبل تولید شده، وجود دارد.
وی با اعلان اینکه از این مکان ها می توانیم بهره برداری اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی نماییم و اساساً این وزارتخانه، وزارتخانه ای است که می تواند از لحاظ اقتصادی بسیار مهم باشد یعنی گردشگری کار عظیم و بزرگی است و این وزارتخانه می تواند نقش بسیار بزرگی در گردشگری داشته باشد.
رییس جمهوری با اعلان اینکه گردشگری در دولت تدبیر و امید دو برابر شد، اظهار نمود: آنچه در پیش از این دولت توریست جذب می کردیم این میزان توریست دو برابر شد منتها یک سال قبل وضعیت خاصی به وجود آمد و سال سختی برای گردشگری و هتلدارها و همه آنهایی بود که خدمات گردشگری انجام می دهند اما انشاءالله از این مساله عبور می نماییم و سال آینده سال غلبه بر ویروس و احیای همه این مشاغل خواهد بود البته نه شروع سال.
روحانی اضافه کرد: به هر حال واکسن خارجی به اندازه کافی وارد می شود و واکسن داخلی به بازار می آید و این مجموعه سال آینده را متحول می کند. یک عده مردمی که مبتلا شدند و بطور طبیعی واکسینه شدند، یک عده هم که نگرفتند با این واکسن واکسینه می شوند انشاءالله در مجموع می توانیم این زنجیره را قطع نماییم و این اپیدمی اختتام بپذیرد و مردم در سال ۱۴۰۰ بتوانند روزهای راحت تری را در زندگی داشته باشند. دولت همه تلاش خودرا به کار می گیرد و بخش گردشگری در سال آینده روزهای بهتری از سال ۹۹ خواهد داشت.منبع:

1399/12/18
18:56:10
998
0.0 از 5
تگهای خبر: باتری , تور , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو