مسترکار - دنیای خودرو

رشد ۱۹ درصد تولید خودرو تا آخر بهمن ماه

رشد ۱۹ درصد تولید خودرو تا آخر بهمن ماه به گزارش مستر کار بررسی آمارهای منتشره دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی می باشد از آغاز سال جاری تا آخر بهمن ماه ۹۱۰ هزار و ۱۷۶ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد که در هم سنجی با سال گذشته رشد ۱۹ درصد نشان داده است.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا، در مدت مشابه سال قبل ۷۶۴ هزار و ۶۹۵ دستگاه خودرو ساخته شده بود.
مطابق این آمارها، بیشترین تولید خودرو در دسته سواری بود. در این بخش خودروسازان داخلی ۸۲۸ هزار و ۳۱۹ دستگاه خودرو (معادل ۹۱ درصد کل تولیدات) تولید کردند که در هم سنجی با سال گذشته رشد ۱۸.۵ درصدی داشته است.
تا آخر بهمن ماه، ۷۴ هزار و ۶۴۵ دستگاه وانت و فقط ۲۴۱ دستگاه ون تولید شد که در مقایسه با ۱۱ ماهه سال گذشته به ترتیب رشد ۲۲.۱ درصدی و ۲۱.۹ درصدی داشته است.
در این مدت تولید مینی بوس و میدل باس یک دهم درصد رشد ثبت نمود و به ۷۳۱ دستگاه رسید، در بخش اتوبوس هم بیشترین رشد با ۹۳.۵ درصد حاصل شد و خودروسازان ۸۹۴ دستگاه اتوبوس تولید کردند.
تولید کامیون، کامیونت و کشنده هم در این زمان با رشد ۷۹.۶ درصدی در مقایسه با ۱۱ ماهه سال قبل به پنج هزار و ۳۴۲ دستگاه رسید.
شایان ذکر است خودروسازان داخلی در بهمن ماه سال جاری ۹۵ هزار و ۶۸۲ دستگاه انواع خودرو تولید کردند که در مقایسه با بهمن ماه ۹۸ رشد ۲.۶ درصدی را نشان داده است.


1399/12/19
15:09:40
844
0.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو