مسترکار - دنیای خودرو
معاون دفتر صنایع خودرو نیرو محركه:

تحول در صنعت موتورسیكلت سازی ایران در حال شكل گیری است

تحول در صنعت موتورسیكلت سازی ایران در حال شكل گیری است معاون دفتر صنایع خودرو نیرو محرکه در وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: تحول در صنعت موتورسیکلت سازی در حال شکل گیری است و تولیدکنندگان به سمت تنوع محصول و برندهای معتبر جهانی سوق پیدا کرده اند و ما امروزه تنوع این محصول را در شهر تهران مشاهده می نماییم.


به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، عزیزاله گودرزی روز سه شنبه در نشست خبری همگرایی قطعه سازان و صنعتگران برای تولیدات ملی که با حضور اصحاب رسانه در شرکت کویر موتور انجام شد اضافه کرد: در یک دوره تولیدکنندگان با برندهای معتبر موتورسیکلت سازی کار می کردند و در دوره ای این فرهنگ عوض شد و الان برندهای جدید از شرق آسیا تا اروپا در این صنعت مشاهده می شود.
وی با اعلان اینکه هم اینک به سمت خوداتکایی در حرکت هستیم، افزود: مسائل ارزی بار سنگینی بر دوش سازندگان گذاشته که این می تواند یک نقطه مطلوب برای اقتصاد کشور باشد.
گودرزی افزود: باتوجه به گرانی نرخ ارز برای ما به صرفه است که بر روی بومی سازی مواد اولیه سرمایه گذاری نماییم و از برندهایی معتبر یا از دانش مهندسی که جوانان به آن دسترسی پیدا کرده اند برای ساخت داخل بهره گیریم.
به گفته وی سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت بوم سازی مواد اولیه و تولیدات داخلی است که علاوه بر خوداتکایی در بومی سازی موجب توسعه اشتغال و جلوگیری از خروج ارز از کشور می شود.
معاون دفتر صنایع خودرو نیرو محرکه در وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در آینده استفاده از این وسیله نقلیه برای همه افراد حتی خانم ها به یک فرهنگ تبدیل می شود و آنها می توانند با هزینه و صرف وقت کمتری به امور زندگی خود بپردازند.
گودرزی با اعلان اینکه سیاست سازمان صمت بیشتر در تنوع محصول، ساخت داخل و همکاری با برندهای جهانی است تا این صنعت به صورت پایدار برای مردم نهادینه شود، افزود: در آینده نزدیک به یک خوداتکایی نسبی دست می یابیم و با توسعه شرکتها و در دسترس بودن بخش خدمات بعد از فروش، نگرانی مردم درباب خدمات دهی و قطعات اصلی موتورسیکلت برطرف می شود.
حمایت از تولید معنای واقعی نداشته است
محمد خادم منصوری رئیس اتحادیه فروشندگان موتور سیکلت و دوچرخه نیز در این نشست اظهار داشت: همیشه در کشور برای تولید مشکل وجود داشته، حمایت ها کم بوده و پشتیبانی از تولید معنای واقعی خودرا نداشته است.
مدیر یک شرکت تولیدی مواد اولیه موتور سیکلت نیز در این نشست اظهار داشت: بمنظور تولید ۲ محصول راهبردی قوای محرکه (انجین) و باتری در سه تنوع آب اسیدی، LEAD ACID و لیتیوم، کارخانه ای به وسعت ۳۸ هزار متر مربع در دست ساخت است و تا اختتام اردیبهشت سال آینده به بهره برداری می رسد.
رحیم خداپسند با اعلان اینکه خطوط مونتاژ و تجهیزات تولید هر ۲ پروژه وارد شده و در آستانه ترخیص از گمرک است، ابراز امیدواری کرد: پروژه باتری خرداد و انجین از شهریور ماه سال آینده به بهره برداری برسد.
وی هدف از راه اندازی این کارخانه را بومی سازی قطعات موتورسیکلت و تامین بازار مصرف تولیدکنندگان داخلی عنوان نمود.


1399/12/20
11:30:47
695
0.0 از 5
تگهای خبر: باتری , تور , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو