مسترکار - دنیای خودرو
استاندار:

۳۵ درصد صنایع كرمان داخلی سازی شد

۳۵ درصد صنایع كرمان داخلی سازی شد به گزارش مستر کار استاندار کرمان اظهار داشت: ۳۵ درصد صنایع این استان داخلی سازی شده و آمار یاد شده در خودرو سازی های کرمان ۴۵ درصد است که این آمار طبق هدف گذاری تا سال آینده ۷۰ درصد می شود بنابراین بخش خصوصی توانمند دولت را به توسعه می رساند.


به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، علی زینی وند روز چهارشنبه در آیین افتتاح کارخانه کرمان باتری ارگ اضافه کرد: بخشی از لوازم و تجهیزات کارخانه کرمان باتری بومی سازی شده و بخش مهم کار در این گونه صنایع دانش و فناوری و مهندسی معکوس است.
وی عنوان کرد: کشورهای پیشرفته هم تاکید بر فراگیری دانش و فناوری دارند و صنعت خودروسازی ایران به حدی رسیده که ایرانیان توان تولید قطعه و خودرو را دارند اما در بعضی مواقع نقل و انتقال کالا و دانش راحت شده و امکان دارد واردات بخشی از صنایع از نظر اقتصادی مزیت داشته باشد.
استاندار کرمان خاطرنشان کرد: هرجا دولت سیطره بر صنعتی می اندازد و آنجا ابتدای خرابی کار است چونکه دولت باید کار حاکمیتی و نظارتی خویش را انجام دهد.
وی با اشاره به اینکه فعالیت تولیدی دولت در بعضی نقاط باعث رانت و فساد می شود اظهار داشت: در هرجای کشور که اجازه نفس کشیدن به بخش خصوصی دادیم، آن بخش رشد کرده و با دنیا رقابت کرده است.
زینی وند اظهار داشت: یک صنعت خودروسازی دهه پنجاهی را نگه داشتیم و تولید خودروی با کیفیت می خواهیم که کشور این گونه پیشرفت نمی کند بنابراین باید زمینه کار برای بخش خصوصی با تسهیلگری و حمایت دولت محقق شود.
وی با اشاره به اینکه صنایع خودروسازی کرمان پنج هزار نفر اشتغالزایی بوجود آورده اضافه کرد: بیکاری باعث افسردگی خانواده ها و جامعه می شود و گسترش کار مجموعه خودروسازی کرمان راه اشتغالزایی را باز می کند بنابراین باید بخشی از بازار پر اشتهای کشور را در اختیار آنان قرار دهیم.
وی با اشاره به اینکه مردم در بازار بسته ناگزیر از برخی خودرو های بی کیفیت استفاده می نمایند اظهار داشت: تولید این خودرو ها هم در آینده متوقف می شود.
استاندار کرمان بیان داشت: بخش خصوصی افتخار کشور در عرصه تولید خودرو می شود بنابراین باید در جاهای دارای توان رقابت پای کار بیایند.
وی تصریح کرد: وظیفه دولت کار حمایتی و فراهم کردن فضا و تسهیلگری است و داشتن این دیدگاه که مورد توجه و تاکید مقام معظم رهبری و دولت هم قرار دارد، زمینه رشد و توسعه کشور را فراهم می آورد.
وی اضافه کرد: در ایران اگر مقررات زائد و پیچیده دولتی مانع کار مردم نشود، کشور تصاعدی تغییر مثبت می کند.
زینی وند افزود: از طرفی جامعه ای که شغل و درآمد پایدار نداشته باشد عزت هم ندارد و در این دولت اقدامات مناسبی در مشاغل خرد صورت گرفت که مهاجرت از روستاها در حال متوقف شدن است و این ابتدای عزت و توسعه استان به حساب می آید.
وی افزود: هیچ گاه از دانش روز عقب نمی مانیم و بخش خصوصی با تاکید بر دانش و نیروی انسانی آینده صنعت خودرو کشور را در دنیا مطرح می کند.


کارخانه کرمان باتری ارگ بعنوان اولین تولید کننده باتری در مرزهای استان کرمان با ظرفیت تولید سالانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار باتری امروز(چهارشنبه) با حضور استاندار کرمان راه اندازی شد.
این پروژه با اعتبار ۳۵ میلیارد تومان برای ۶۰ نفر اشتغالزایی کرده که با حضور استاندار کرمان، مدیرکل جذب و سرمایه گذاری و حوزه استاندار، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و رئیس خودرو سازی کرمان و سایر مسؤلان استانی در شهرک صنعتی به بهره برداری رسید.منبع:

1399/12/21
00:34:31
841
0.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو