مسترکار - دنیای خودرو
مدیركل گمرك مرزی بازرگان؛

صف طولانی ۵۰۰ كامیون در مرز بازرگان

صف طولانی ۵۰۰ كامیون در مرز بازرگان به گزارش مستر کار آذربایجان غربی مدیرکل گمرک مرزی تاجر ضمن اشاره به صف طولانی کامیون ها در این مرز اظهار داشت: عدم همکاری کشور ترکیه و کندی پذیرش مهم ترین عامل به وجود آمدن صف های طولانی شده است.


بازگیر در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به طولانی شدن صف های کامیونها در مرز بازرگان و گلایه مندی کامیونداران اظهار نمود: هم اکنون بیشتر از ۵۰۰ دستگاه کامیون در مرز بازرگان منتظر خروج از مرز هستند، که عدم همکاری کشور ترکیه به علت کندی پذیرش مهم ترین عامل این مشکل شده است.
وی در ادامه بااشاره به اینکه در ماه های گذشته به صورت متوسط ۴۰۰ دستگاه ورود به کشور ایران و ۳۰۰ دستگاه کامیون خروجی از مرز بازرگان صورت می پذیرفت، اضافه کرد: این میزان در هفته های اخیر از سمت ترکیه کاهش یافته و باعث تشکیل صف شده است.
مدیر کل گمرک مرز بازرگان با تاکید براینکه اغلب کامیونها با تغییر مسیر خود از گمرک پلدشت و نخجوان به تاجر موجبات ایجاد صف های طولانی شدند، اضافه کرد: افزایش عوارض ورود کامیون ها به خاک آذربایجان زمینه ساز آن شده است تا صف های طولانی در گمرک مرزی ۲۴ ساعتی تاجر به وجود می آید.
به گفته بازگیر بار اغلب کامیون های ایرانی معطل در صف، مواد پتروشیمی، میوه و تره بار، هندوانه و غیرع است که با پیگیری های صورت گرفته از جانب گمرک ایران و رایزنی های انجام شده با گمرک گوربلاغ ترکیه خواهان تسریع بخشیدن در روند کنترل و افزایش پذیرش این کامیون ها شده ایم.
به گفته مدیر کل گمرک مرز بازرگان، کامیون های حامل بار فاسدشدنی در اولویت خروج از مرز قرار دارند و تلاش می شود این مشکل ظرف چند روز آینده برطرف شود.
وی ضمن اشاره به اینکه الان تمام نیروهای انتظامی، مرزبانی و نیرویهای گمرکی در پایانه مرزی حضور دارند و تلاش می شود بدون کوچک ترین مشکل، صف کامیون ها برطرف شود، اضافه کرد: هیچ گونه مساله امنیتی و جانی کامیون داران و محموله کامیون های آنها را طی مسیر منتهی به گمرک تهدید نمی کند.
منبع:

1399/12/23
12:05:19
777
0.0 از 5
تگهای خبر: امنیت , دستگاه , كامیون , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو