مسترکار - دنیای خودرو
مدیر عامل شركت تامین آب صنایع و معادن اعلام كرد:

رشد صنایع معدنی و ایجاد اشتغال با انتقال آب از خلیج فارس

رشد صنایع معدنی و ایجاد اشتغال با انتقال آب از خلیج فارس به گزارش مستر کار مدیرعامل شرکت تامین آب صنایع و معادن اظهار داشت: دستیابی به منابع آبی پایدار و ایجاد تحول اقتصادی در فلات مرکزی و شرق کشور، رشد صنایع معدنی، اشتغال زایی و بهره گیری از پتانسیل های بومی از مهم ترین دستاوردهای پروژه انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان است.


گزارش شنبه ایرنا از ایمیدرو، «محمد حسن اسدی» اجرای این طرح را گامی برای توسعه پایدار بیان کرد و اضافه کرد: تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در سایه ایجاد زیرساخت هایی همچون تامین آب پایدار حاصل می شود.
وی اظهار داشت: کشورمان از معادن غنی برخوردارست که خیلی از توسعه ها به سبب نبود آب کافی عملیاتی نشده و تلاش می شود که با همت و سرمایه گذاری شرکت های خصوصی در حوزه صنایع معدنی، راه را برای فرآوری مواد معدنی هموار شود.
اسدی تصریح کرد: همین طور از دیگر مزیت های پروژه انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان حفظ ذخایر آب های زیرزمینی و ممانعت از حفر چاه های غیر مجاز، از دیگر دستاوردهای قابل توجه پروژه انتقال آب است که برای احیای محیط زیست تاثیر مثبت خواهد داشت.
اجرای ابَرپروژه ای با اتکا به توان داخل
این مقام مسوول خاطرنشان ساخت: اجرای این طرح ها با تاکید بر توان داخلی صورت خواهد گرفت و چه در دوران ساخت و چه پس از بهره برداری از طرح، چرخ صنایع سرعت خواهد گرفت و زمینه ی اشتغال عظیمی فراهم می شود.
اسدی تامین آب مورد نیاز دیگر صنایع همچون پتروشیمی ها، کشت های گلخانه ای و همین طور تامین آب آشامیدنی را از آثار پروژه مزبور بیان کرد.
وی، شرکت های بزرگ حوزه معدن و صنایع معدنی مشارکت کننده در اجرای این پروژه را، شرکت های فولاد مبارکه، ملی مس، گل گهر، چادرملو، گهر زمین، فولاد اپال پارسیان و فولاد خراسان معرفی نمود که در شمار شرکت های سرمایه گذار در این پروژه ملی به حساب می آیند.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت بتازگی از آیین بهره برداری و شروع عملیات اجرائی طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به استان های شرقی و مرکزی کشور توسط رئیس جمهوری آگاهی داد.
«علیرضا رزم حسینی» با اعلان اینکه این آیین مزبور روز یکشنبه (فردا) به شیوه ویدیوکنفرانسی با حضور رئیس جمهور برگزار می شود، اضافه کرد: قطعه ۲ از خط یک انتقال آب خلیج فارس به صنایع سرچشمه و قطعه ۳ خط یک انتقال آب از خلیج فارس به اردکان (چادرملو) در این روز افتتاح می گردد.
وی افزود: عملیات اجرائی خط ۲ انتقال آب از خلیج فارس به استان های خراسان جنوبی و خراسان رضوی نیز با دستور ویدیوکنفرانسی رئیس جمهوری شروع می شود.
رزم حسینی در رابطه با انتقال آب به اصفهان نیز توضیح داد: روز یکشنبه عملیات اجرائی خط ۳ انتقال آب از خلیج فارس به استان اصفهان شروع خواهد شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت همین طور با اشاره به شروع عملیات اجرائی خط ۴ انتقال آب به سیستان و بلوچستان اشاره کرد: در این روز به شکل همزمان عملیات اجرائی انتقال آب از دریای عمان (چابهار) به زاهدان نیز شروع می شود.

وی حجم سرمایه گذاری در این طرح ملی انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان را ۱۲۰۰ هزار میلیارد ریال اعلام نمود.منبع:

1399/12/24
12:51:20
742
0.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو