مسترکار - دنیای خودرو
ستاری:

خودروسازی با كمك دانش بنیان ها صاحب توانمندی در طراحی می شود

خودروسازی با كمك دانش بنیان ها صاحب توانمندی در طراحی می شود به گزارش مستر کار معاون علمی وفناوری رئیس جمهوری با تاکید بر پشتیبانی از تولید خودروی مدرن اقتصادی و ایران ساخت، اظهار داشت: دانش بنیان ها نوآوری را به صنایع می آورند و خودروسازی صاحب توانمندی در طراحی می شود


به گزارش روز سه شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری امروز در بازدید از بخش های مختلف گروه صنعتی ایران خودرو، در جریان پیشرفت طرح ها و پروژه های روزآمد این مجموعه صنعتی قرار گرفت.
ستاری همین طور ضمن بازدید از مرکز تحقیقات این گروه صنعتی، درباره پروژه های فناورانه مشترک میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و روند پیشرفت این طرح ها به گفت و گو نشست تا زمینه های لازم برای پیشبرد این پروژه ها فراهم گردد.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با گروه صنعتی ایران خودرو همکاری دارد و برای پشتیبانی از تولید خودروی مدرن اقتصادی و ایران ساخت، تولید گیربکس بومی، موتور سه استوانه کم مصرف ایران ساخت، بومی سازی تجهیزات برقی و الکتریکی خودرو با بهره بردن از توانمندی شرکت های دانش بنیان بسترهایی را فراهم نموده است.
یکی از محورهای فناورانه مطرح شده در این جلسه طراحی خودروی ایران ساخت با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گروه صنعتی ایران خودرو است که مقرر است طراحی مفهومی، تعریف مشخصات و استانداردسازی، طی فرآیندی مدون جلو برود.
در اجرای این برنامه، چهار ماه برای انجام فاز طراحی مفهومی این خودرو پیش بینی شده تا با حمایت معاونت علمی و فناوری روند تولید این خودرو به کمک شرکت های دانش بنیان جلو برود و پروسه آن، توسط کمیته همکاری مشترک دنبال شود.
کسب توانمندی طراحی به کمک دانش بنیان ها
ستاری کسب توانمندی طراحی را لازمه پیشرفت صنایع دانست و اظهار داشت: به کمک شرکت های دانش بنیان این اتفاق مهم در حوزه خودروسازی رخ داده است، صنعت خودروسازی با کسب توانمندی طراحی، ماشین سازی و ارتقا می تواند جایگاه واقعی خودرا پیدا کند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، با اشاره به ظرفیت های فناورانه نهفته در صنعت خودروسازی اظهار داشت: بومی سازی تجهیزات برقی و الکترونیکی خودرو ضمن ایجاد اشتغال، می تواند کاهش ارزبری و خودکفایی این صنعت را به همراه داشته باشد، خودورسازی حوزه ای است که شرکت های دانش بنیان و خلاق در صورت برخورداری از توانمندی طراحی، توسعه محصولات بر بستر یک پلت فرم مشترک محقق می شود.
وی با تاکید بر این که صنایع باید به سمت بهره مندی از نوآوری شرکت های دانش بنیان و خلاق حرکت کنند تا از دانش فنی و توانمندی طراحی و توسعه برخوردار شوند، بیان کرد: با سرمایه گذاری و استقبال صنایع بزرگ، حالا توانمندی طراحی و ماشین سازی در صنایع خودروساز به کمک شرکت های دانش بنیان و خلاق، محقق شده است.
ستاری اظهار داشت: امید است شاهد روزی باشیم که این شرکتها باتوجه به ظرفیت های خوبی که دارند، هر سال با توانمندی طراحی برمبنای یک پلت فرم یکپارچه بتوانند نوآوری و رقابت پذیری را در محصولاتشان بیش از پیش توسعه دهند.منبع:

1399/12/27
11:23:06
1153
0.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو