مسترکار - دنیای خودرو
تاكید جانشین رییس سازمان صمت اصفهان

حذف تعدادی از قوانین و مقررات مزاحم لازمه جهش تولید است

حذف تعدادی از قوانین و مقررات مزاحم لازمه جهش تولید است به گزارش مستر کار جانشین رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان با تاکید بر حذف قوانین و مقررات دست پاگیر موانع تولید اظهار داشت: برنامه ها و راهکارهای خوبی برای رفع موانع تولید و تحقق شعار سال 1400 در این استان در نظر گرفته شده است.


به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، رهبر انقلاب اسلامی سال ۱۴۰۰ را سال «تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» نامگذاری و تاکید کردند: شعار انقلابی جهش تولید امسال باید با حمایت همه جانبه و رفع موانع، کامل محقق شود.
ابراهیم جلیلی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ابراز امیدواری کرد که با این برنامه ها بتوانیم موانعی که جلوی تولید و سرمایه گذاری را در استان گرفته با کمک و پشتیبانی استانداری و سایر بخش های اجرائی برطرف کرده و شعار امسال را محقق نماییم.
وی با اعلان اینکه قسمتی از موانع تولید، مواد قانونی هستند افزود: قوانین و مقررات دست و پاگیر در حال احصا هستند که جزئیات این موانع در آینده نزدیک اطلاع رسانی خواهد شد.
جانشین رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: تا کنون نزدیک به ۷۰۰ جلسه برای رفع موانع تولید در استان انجام شد و مصوبات مختلفی برای تعدادی از واحدهای تولیدی زمینگیر شده بازگشت آنها به چرخه تولید تصویب گردید که تعدادی از آنها به این چرخه برگردانده شدند.
جلیلی اظهار داشت: ۷۸ واحد تولیدی راکد در سال ۹۹ به چرخه تولید بازگشت.
وی اشاره کرد: تعدادی از این واحدها به طور کامل تعطیل بودند که سرمایه گذار جدید برای آنها پیدا کردیم و با تشویق و کمک این سرمایه گذاران، واحدهای راکد و تعطیل را باردیگر به چرخه تولید بازگردانده شدند اما باز هم کافی نیست و باید بیش از پیش تلاش نماییم.
جانشین رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان بیان کرد: مسائل و مشکلات مختلفی در سال جهش تولید وجود داشت که نتوانستیم به نقطه مطلوب مد نظر رهبر معظم انقلاب برسیم که یکی از با اهمیت ترین موانع وجود بیماری کرونا بود که هنوز هم با آن درگیر هستیم.
وی با اشاره به اینکه تولید بدون وجود بازار معنا و مفهومی ندارد، اشاره کرد: استان اصفهان در سال ۹۹ توانست شرکت های مدیریت صادرات را از ۲ شرکت، به هشت شرکت افزایش دهد که این شرکتها امروز می توانند در حوزه مدیریت صادرات فعالیت کنند و کالاهای تولیدی را به کشورهای هدف ارسال کنند
اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۲۰۰ هزار واحد صنفی، صنعتی ترین استان کشور بشمار می آید.
سهم اصفهان در صنعت کشور ۱۱ درصد، سرمایه گذاری ۱۰ درصد و اشتغال صنعتی ۸ درصد و رُتبه این استان در طرح های نیمه تمام صنعتی و تعداد معادن اول و از نظر ذخایر معدنی، دوم است.منبع:

1400/01/05
16:27:44
766
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو