مسترکار - دنیای خودرو
معاون وزیر صمت:

سازمان صنایع كوچك برای دانش بنیانها مزایای ویژه گذاشت

سازمان صنایع كوچك برای دانش بنیانها مزایای ویژه گذاشت مستر کار: ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران از اختصاص مزایای ویژه برای استقرار واحدهای دانش بنیان در شهرکهای صنعتی و واگذاری زمین به آنها با قیمت مناسب آگاهی داد.


علی رسولیان، چهارشنبه در حاشیه بازدید از ۲ شرکت دانش بنیان در شهرک صنعتی ماشین سازی در جاده مشهد - قوچان به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در اواخر سال قبل هیات مدیره شهرکهای صنعتی ایران مصوبه ای را پیرامون پشتیبانی از واحدهای دانش بنیان گذراند که امسال به اجرا درمی آید.
وی اضافه کرد: بر طبق این مصوبه، اولویت واگذاری زمینهای مرغوب و دارای محدودیت در شهرکهای صنعتی با شرکتهای دانش بنیان خواهد بود تا دیگر صاحبان این شرکتها مجبور به شرکت در مزایده برای دریافت زمین نباشند.
وی بیان کرد: همین طور بر طبق این مصوبه، اراضی شهرکهای صنعتی ایران به قیمت کارشناسی شده به صاحبان شرکتهای دانش بنیان واگذار می شود و آنان از تقسیط طولانی مدت در پرداخت حق انتفاع زمین دریافتی در شهرکهای صنعتی نیز برخوردار خواهند شد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در صورتیکه صاحبان شرکتهای دانش بنیان بتوانند واحد تولیدی خودرا در زمین دریافت شده از شهرکهای صنعتی، در موعد مقرر یا زودتر از آن به بهره برداری برسانند، از تخفیف ۱۰ درصدی در پرداخت حق انتفاع زمین نیز بهره مند می شوند.
رسولیان ابراز امیدواری کرد در تعاملی که سازمان صنایع کوچک با معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۹ داشته است، تسهیلات مالی ویژه برای واحدهای دانش بنیان از محل صندوق نوآوری و شکوفایی در نظر گرفته شود و سازمان صنایع کوچک نیز بتواند در واگذاری زمین و تکمیل زیرساختها و تقویت تولید داخلی به ویژه تولید دانش بنیان مشارکت مناسبی داشته باشد.
وی تولیدات ۲ واحد دانش بنیان "اسوه آسیا" و "توسکات" را، که در زمینه تولید برق و ترانسفورمانور و سوئیچگرهای گازی فعالیت دارند، مطلوب ارزیابی کرد.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، بیش از ۳۰۰ واحد تولیدی با اشتغالزایی برای بیش از ۶ هزار نفر در ۱۶۰ هکتار زمین شهرک صنعتی ماشین سازی و تکنولوژی های جدید خراسان مستقر شده اند که ۱۵ واحد آن دانش بنیان هستند.منبع:

1400/01/05
23:54:46
979
5.0 از 5
تگهای خبر: تكنولوژی , تولید , جاده , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو