مسترکار - دنیای خودرو

خبر خوش مدیركل سرمایه گذاری استانداری تهران به صنعتگران

خبر خوش مدیركل سرمایه گذاری استانداری تهران به صنعتگران مدیرکل جذب و پشتیبانی از سرمایه گذاری استانداری تهران اعلام نمود: صدور مجوز راه اندازی، توسعه، تغییر خط تولید و تغییر محل واحدهای تولیدی در شهرک ها و نواحی صنعتی که تحت نظارت سازمان محیط زیست رده بندی شده اند، مستلزم ستاندن استعلام از سازمان محیط زیست نیست.


به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا از استانداری تهران؛ فریدون عطایی روز شنبه با اشاره به مطالبه صنعتگران جهت راه اندازی، توسعه و تغییر خط تولید گفت: توسعه واحدهای صنعتی در استان تهران متقاضی زیادی دارد.

وی افزود: در امتداد تسهیل فعالیت صنعتگران اصلاح ماده ۴ مقررات و ضوابط استقرار واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی و ابلاغیه سازمان حفاظت محیط زیست عنوان شد.

مدیرکل جذب و پشتیبانی از سرمایه گذاری استانداری تهران عنوان کرد: بر این اساس صدور مجوز راه اندازی، توسعه، تغییر خط تولید و تغییر محل واحدهای تولیدی در محل استقرار در شهرک ها و نواحی صنعتی که تحت نظارت سازمان محیط زیست رده بندی شده اند، مستلزم ستاندن استعلام از سازمان محیط زیست نیست.

عطایی اظهار داشت: طبق این اصلاحیه در وضعیت اضطرار اگر ایجاد، توسعه و موارد مربوط به واحدهای صنعتی، تولیدی و معدنی آلایندگی نداشته باشند به تشخیص شرکت شهرک های صنعتی انجام می شود و نیازی به استعلام از محیط زیست ندارند.

وی اشاره کرد: این اصلاحیه تا حدودی مشکل صنعتگران را رفع می کند، در عین حال پیگیر مصوبه اصلاح قانون ممنوعیت استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری استان تهران هستیم تا این واحدها پس از استقرار در مرحله بهره برداری گرفتار مشکل نشوند.
برگزاری بیش از ۱۲۰۰ ساعت جلسات ویدئو کنفرانسی در استانداری تهران
مدیرکل فناوری اطلاعات، امنیت فضای مجازی و شبکه دولت استانداری تهران اظهار داشت: در سال ۹۹ بیش از ۴۵۰ جلسه با ۱۲۰۰ ساعت در استانداری به شکل ویدئو کنفرانس برگزار شده است.
سارا آهنگر در مورد برگزازی جلسات ویدئو کنفرانسی گفت: در سال قبل بمنظور جلوگیری از ترددهای غیرضروری و برگزاری جلسات مهم و مختلف در استانداری تهران برگزاری جلسات به شکل ویدئوکنفرانس در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه با برگزاری جلسات در استانداری تهران به صورت ویدئو کنفرانس، تهدید کرونا را به فرصت تبدیل کردیم اضافه کرد: از آنجائیکه تردد اعضای جلسات از شهرستان ها و همین طور تهران به استانداری زحمتی دوچندان را برای آنان به همراه داشت و در وضعیت کرونا زمینه ساز شیوع بیشتر این بیماری می شد، و به جهت رعایت فاصله گذاری اجتماعی موثر، جلسات به شکل ویدئوکنفرانس انجام شد.

مدیرکل فناوری اطلاعات، امنیت فضای مجازی و شبکه دولت استانداری تهران اشاره کرد: در سال ۹۹ بیش از ۴۵۰ جلسه با ۱۲۰۰ ساعت در استانداری به شکل ویدئو کنفرانس برگزار شده است که این جلسات ضمن به حداقل رساندن ترددها صرفه جویی اقتصادی قابل توجهی را به همراه داشته است.

آهنگر سپس با اشاره به مزایای طرح الکترونیکی سازی خدمات دولتی اظهار داشت: ایجاد شفافیت اصلی ترین کارکرد دولت الکترونیکی است که برمبنای آن همه چیز به صورت واضح و مشخص در اختیار همگان قرار می گیرد.

وی با اشاره به صرفه جویی اقتصادی به دنبال الکترونیکی شدن خدمات افزود: واقعیت این است که الکترونیکی سازی خدمات در هر سطحی موجب می شود علاوه بر اطلاعات موردنیاز ارباب رجوع اطلاعات دیگری همچون سازوکار قانونی فعالیت ها هم در دسترس عموم مردم و ناظران قانونی قرار بگیرد؛ این یعنی جلوگیری از ایجاد رانت، پارتی بازی و فساد اداری و اقتصادی.


1400/01/07
15:49:03
911
5.0 از 5
تگهای خبر: امنیت , تردد , تور , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو