مسترکار - دنیای خودرو
در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مطرح شد؛

روحانی: پشتیبانی از سرمایه گذاری برای تولید نیازمند ثبات اقتصادی می باشد

روحانی: پشتیبانی از سرمایه گذاری برای تولید نیازمند ثبات اقتصادی می باشد به گزارش مستر کار رئیس جمهوری از دستگاه ها خواست پیشنهادهای خویش را برای تحقق شعار سال به شکل عملیاتی و منطبق بر حقیقت ها ارائه نمایند و تصریح کرد: حمایت و پشتیبانی از سرمایه گذاری برای تولید نیازمند ثبات اقتصادی می باشد.


به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دویست و سیزدهمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بامداد یکشنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی برگزار شد و پیرو جلسه گذشته ستاد هماهنگی اقتصادی دولت و مأموریت محوله به دستگاه ها و وزارت خانه های اقتصادی از جانب رئیس جمهور برای طراحی، تدوین و عرضه پیوست های اجرایی تحقق شعار سال، بسته پیشنهادی وزارت صمت در جلسه امروز عنوان شد و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
بر اساس این گزارش وزارت صمت، بر مبنای اقدامات انجام شده در اجرای قانون رفع موانع تولید و ارزیابی عملکرد ستاد رفع موانع تولید و با استفاده از نظرات دریافت شده از فعالان، صاحبنظران اقتصادی، تولیدکنندگان و صاحبان بنگاه های اقتصادی بسته اجرایی طراحی نموده که در دو بخش راهکارهای رفع چالش های تولید و بسته های تشویقی برای پشتیبانی از تولید، اقدامات اجرایی مشخص عرضه کرده است.
رییس جمهوری با تکیه بر تسریع در تحقق مأموریت های دستگاههای اقتصادی کشور برای تحقق شعار سال اظهار داشت: سال قبل با وجود دو مانع جدی جنگ تحمیلی اقتصادی و محدودیت های کرونایی، دولت و دستگاههای اقتصادی، برای تحقق "جهش تولید" بعنوان شعار سال، جهادگرانه اقدام نمودند و گام های تعیین کننده ای در این خصوص برداشته شد که نتایج خیلی از آنها در توسعه و اقتصاد کشور قابل ملاحظه خواهد بود.
روحانی ضمن اشاره به وظیفه دولت در ساماندهی اقتصاد کشور اضافه کرد: سیاست پشتیبانی از تولید و پشتیبانی از سرمایه گذاری برای تولید، نیازمند ثبات اقتصادی می باشد. پیشبینی پذیری از اصلی ترین متغیرهای اقتصاد باثبات است و بنابراین نباید اجازه داد منازعات و چالش های غیراقتصادی و سیاست زدگی مخرب و روزمره سیاسی، ثبات اقتصادی و امنیت سرمایه گذاری را به خطر بیاندازد.
در ادامه این جلسه مباحث در رابطه با تنظیم بازار و تأمین کالاهای اساسی بخصوص ساماندهی بازار اقلام خوراکی مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
مسئولان دو وزارت خانه صمت و جهادکشاورزی با عرضه آمار تولید اقلام خوراکی از اقدامات انجام شده برای تأمین نیاز مردم، میزان تولید و ذخایر در ارتباط با نهاده ها را برای تأمین مطمئن نیاز کشور کافی اعلام نموده و تحریک، التهاب و ایجاد نگرانی و تقاضای کاذب را همچون عوامل اختلال در بازار برشمردند.
رییس جمهور بعد از این گزارش با اشاره به اینکه هماهنگی لازم از جانب همه دستگاه ها برای ساماندهی بازار صورت گرفته و شرایط عمومی اقتصادی در راه ثبات و آرامش بازار است، تصریح کرد: اقدامات لازم در این حوزه باید با سرعت بیشتری صورت گیرد و در عین حال می بایست از تحریک کاذب و ایجاد تقاضای غیرواقعی توسط برخی رسانه ها جلوگیری شود.منبع:

1400/01/10
00:25:28
606
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو