مسترکار - دنیای خودرو

طرح توسعه فولاد اسفراین با دستور رئیس جمهوری

طرح توسعه فولاد اسفراین با دستور رئیس جمهوری به گزارش مستر کار بجنورد_ ایرنا_ همزمان با ۱۲ فروردین طرح توسعه مجتمع صنعتی فولاد آلیاژی اسفراین( ccm) با سرمایه گذاری ۹۴ میلیون یورو اعتبار ارزی و ۱۱۳ میلیارد تومان اعتبار ریالی امروز پنجشنبه با دستور رئیس جمهوری از راه ویدیو کنفرانس راه اندازی شد.


به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا مدیرعامل مجتمع صنعتی فولاد آلیاژی اسفراین روز پنجشنبه درآیین بهره برداری از طرح توسعه مجتمع صنعتی فولاد آلیاژی اسفراین اظهارداشت: طرح توسعه صنعتی با هشت زیرمجموعه و با سرمایه گذاری ۹۱میلیون یورو ۱۱۳ میلیارد تومان اعتبار ریالی از سال ۸۶ وارد فاز اجرایی شد و با روی کار آمدن دولت یازدهم و دوازدهم با وجود تنگنای مالی و تحریم ظالمانه، بخش های ریخته گری اصلی آن بعنوان آخرین حلقه زنجیره این طرح توسعه قبل از سال جدید با تست موفقیت آمیز کار آزمایی وارد مدار تولید شد.
علی ملک اظهارداشت: طرح توسعه مجتمع صنعتی فولاد اسفراین شامل بخش ذوب قطره ای با طرفیت۶هزار تن، بخش تبدیل قطر انواع گریدهای فولادین، بخش عملیات حرارتی سبک و سنگین با ظرفیت ۱۷هزارتن، تاب گیری با ظرفیت ۳۰هزارتن و پوسته زنی با ظرفیت ۱۴هزارتن، ماشین های سی سی ان و ریخته گیری پیوسته با ظرفیت ۴۳۸ هزار تن است.
ملک اظهار داشت: بخش ریخته گری پیوسته که قبل از سال جدید نهایی شد با ظرفیت سالانه ۴۳۸ هزار تن به روش ریخته گری پیوسته در این مجتمع صنعتی در ۶ سایز از ۲۵۰ میلیمتر تا ۶۳۰ میلیمتر و انواع گریدهای مختلف برای بهره گیری در صنایع معدنی، نیروگاهی و خودرویی تولید می کند که فولاد آلیاژی در این سطح در خاورمیانه هم بی سابقه است.
مدیر عامل مجتمع صنعتی فولاد آلیاژی اسفراین افزایش سرعت در تولید و یکپارچگی محصول، کاهش ضایعات و بالا بودن راندمان کاری و استفاده از توان کارشناسان داخلی را از مزیت های این بخش اعلام نمود.
وی تصریح کرد: با بهره برداری از طرح تکمیلی مجتمع فولاد اسفراین ظرفیت تولید در این واحد صنعتی از ۱۲۰ هزار تن فعلی به ۱۸۰ هزار تن افزایش خواهد یافت.
وی بالا بردن سرعت تولید، کیفی سازی تولیدات و تأمین قطعات مورد نیاز مجتمع صنعتی لوله گستر اسفراین اعلام نمود که با بهره برداری از این پروژه بخشی از نیاز شرکتهای گاز و نفت در تأمین لوله بدون درز هم تأمین خواهد شد.
ملک ضمن اشاره به ظرفیت بالای تولیدی این مجتمع صنعتی خواستار تأمین سرمایه ۵۰ میلیون یورویی از منابع داخلی این مجتمع برای تولید فولاد پیشرو شد.
همزمان با دستور رئیس جمهوری پنج طرح ملی صنعتی در استان های کشور همچون خراسان شمالی با اعتبار چهار هزار و ۵۳۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسید و برای یک هزار و ۲۹۰ نفر هم ایجاد اشتغال شد.
مجتمع صنعتی فولاد اسفراین از شرکتهای تحت پوشش سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و بزرگترین تولید کننده قطعات و مقاطع فولاد آلیاژی در خاورمیانه است که امکان ساخت ۱۴۰ گونه فولاد آلیاژی را دارد و این مجتمع صنعتی بعنوان بزرگترین تولید کننده قطعات و مقاطع فورج و ریخته گری سنگین و فوق سنگین فولاد آلیاژی، با داشتن متخصصان توانمند و فناوری پیشرفته، توانایی رفع نیازهای راهبردی صنایع کشور در بخش های نفت و گاز، نیروگاهی، کشتی سازی و ماشین سازی، ریلی و صنایع معدن و فولاد را دارد.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد مرکز خراسان شمالی قرار دارد که به علت برخورداری از ۲ مجتمع بزرگ و مهم صنعتی فولاد و لوله گستر، قطب صنایع بزرگ استان خراسان شمالی به حساب می آید.


1400/01/12
14:06:25
681
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو