مسترکار - دنیای خودرو

كارخانه كاشی آباده با دستور رئیس جمهوری به بهره برداری رسید

كارخانه كاشی آباده با دستور رئیس جمهوری به بهره برداری رسید مستر کار: کارخانه کاشی دیوار و کف آباده با اعتباری بیش از سه هزار و 200 میلیارد ریال به دستور رئیس جمهوری در این شهرستان به بهره برداری رسید.


آیین افتتاح ۵ طرح صنعتی بزرگ کشور به طور همزمان با دستور حجت الاسلام حسن روحانی، ریاست جمهوری در ۱۲ فروردین ماه ۱۴۰۰ روز جمهوری اسلامی انجام شد.
طرح تولیدی کاشی دیوار و کف آباده ازجمله این پروژه ها بود که با حضور ریاست جمهوری به طور ویدیو کنفرانس و با حضوراستاندار فارس، نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی این استان و سایر مدیران ارشد استانی و شهرستان آباده راه اندازی شد.
مدیرعامل کارخانه کاشی آباده در این آیین اظهار داشت: این شرکت در زمینی به مساحت ۱۴۰ هزار مترمربع در شهرک صنعتی آباده راه اندازی شد.
احمدرضا باقری اضافه کرد: ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار صرف ایجاد این کارخانه شده است.
وی با اشاره به اینکه فاز اول این کارخانه دارای ظرفیت سالانه ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار متر مربع انواع کاشی کف و دیوار را دارد، اظهار داشت: با بهره برداری از این کارخانه ۱۵۰ نفر به طور مستقیم و ۶۰۰ نفر به طور غیر مستقیم مشغول به کار خواهند شد.
مدیرعامل کارخانه کاشی آباده افزود: در مراحل ساخت و تجهیز این کارخانه از حداکثر ظرفیت سازنده های داخلی بهره برداری شده است، کارخانه کاشی آباده جز نخستین شرکت هایی است که تجهیزات قسمت تهیه بدنه را از محل تولیدات داخلی تامین کرده است.
وی افزود: باتوجه به وجود معادن خاک نسوز در سطح شهرستان طرح های تولیدی کاشی و سرامیک به عنوان واحدهای فرآوری محصولات یاد شده است که می توان این طرح ها را در اولویت حمایت قرار داد.
باقری بیان کرد: فاز اول تولید آزمایشی این کارخانه سپری شده است و امروز با دستور رئیس جمهور فاز نهایی تولید این واحد شروع شد.
مدیرعامل کارخانه کاشی صدف سرام استقلال آباده در آخر اشاره کرد: این درخواست وجود دارد که با اختصاص تسهیلاتی به مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان برای طرح توسعه این شرکت که موجب ایجاد ۵۰۰ فرصت شغلی خواهد شد موافقت شود.
رییس جمهور نیز در این آیین اظهار داشت: افتتاح کارخانه کاشی آباده سبب آبادانی بیشتر این شهرستان و استان فارس خواهد شد.
حجت الاسلام حسن روحانی به سابقه سخنرانی خود در پیش از انقلاب اسلامی در شهرستان آباده اشاره نمود و اضافه کرد: مردم آباده و فارس همیشه در راه پشتیبانی از انقلاب اسلامی حرکت کرده اند.
وی در پاسخ به درخواست تخصیص تسهیلات مدیرعامل کارخانه کاشی آباده نیز به وزیر صمت دستور داد که دراین زمینه همکاری و رسیدگی لازم را انجام دهد.
طرح تولیدی کاشی دیوار و کف امروز پنجشنبه دوازدهم فروردین ماه در آیینی به طور ویدیو کنفرانس توسط رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.
ظرفیت تولید این کارخانه که در زمینی به مساحت ۱۳۹ هزار و ۱۳۶ متر مربع راه اندازی شد ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار مترمربع کاشی کف و دیوار به طور سالانه است.
برای ساخت کارخانه تولیدی کاشی دیوار مبلغ ۲۶۰ میلیارد ریال تسهیلات از محل منابع بانک عامل صنعت و معدن اختصاص یافته است.
برای اجرای این طرح که عملیات اجرائی آن از سال ۸۵ در شهرک صنعتی آباده شروع شده اعتباری بیش از سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
با افتتاح این طرح که تولید روزانه آن هشت هزار متر مربع کاشی خواهد بود، برای ۱۵۰ نفر به شکل مستقیم و برای ۶۰۰ نفر به شکل غیر مستقیم فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.
۵ پروژه در حوزه صنعت، معدن و تجارت امروز ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ و در سالروز روز جمهوری اسلامی با حضور ریاست جمهوری به بهره برداری رسید.
شهرستان آباده در ۲۷۴ کیلومتری شمال شیراز واقع شده است.منبع:

1400/01/13
22:29:46
618
5.0 از 5
تگهای خبر: آزمایش , تور , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو