مسترکار - دنیای خودرو
رییس مركز ملی فرش ایران خبر داد:

معافیت كارگاه های فرش دستباف از پرداخت حق بیمه سهم كارفرمایی

معافیت كارگاه های فرش دستباف از پرداخت حق بیمه سهم كارفرمایی رئیس مرکز ملی فرش ایران اظهار داشت: بر طبق رای مجلس، دولت مکلف است بمنظور تداوم، پایداری و برخورداری مشمولان قانون معافیت پرداخت حق بیمه، سهم کارفرمایی کارگاه های تا پنج نفر کارگر مصوب 1361 (بر اساس لیست کارگرهای مشمول مصوب دولت) را تامین کند.


به گزارش روز شنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «فرح ناز رافع» اضافه کرد: بر این اساس منابع مالی مورد نیاز از حق بیمه در مورد سهم تعهد دولت از محل اعتبار پیش بینی شده در ردیف های۱۱، ۲۵ و تبصره ۱۴ از محل سایر ظرفیت های این قانون و کسری منابع مالی مورد نیاز با واگذاری اموال و سهام دولت در شرکتها و صندوق ها، در سال ۱۴۰۰ به سازمان تامین اجتماعی تادیه خواهد شد.
وی افزود: همین طور بنا بر این مصوبه، سازمان برنامه و بودجه مکلف است با همکاری سازمان تامین اجتماعی نسبت به سامان دهی مشمولان و به میزان برخورداری آنان از حق بیمه حمایتی سهم دولت متناسب با استقرار در مناطق محروم، کمتر توسعه یافته، مرزی یا برخوردار و میزان درآمدزایی و اهمیت تولید و فعالیت اقشار و اصناف یا کارگرهای مشمول و لحاظ عدالت توزیعی در قالب توافقنامه های سه جانبه بین سازمان برنامه و بودجه، سازمان تامین اجتماعی و وزارتخانه تخصصی ذی ربط با هر صنف و قشر برای تعیین تعداد مشمولان و درصد حق بیمه سهم دولت برای هر یک از اصناف و اقشار مشمول بر آن نسبت به تخصیص منابع سهم دولت، در سال ۱۴۰۰ بصورت فصلی (سه ماهه) اقدام نماید.
رییس مرکز ملی فرش بیان داشت: خیلی از کارگاه های قالیبافی ایران بصورت خانگی با تعداد زیر پنج نفر فعال می باشند که مشمول این مصوبه شدند و دولت ملکف است سهم کارفرما را برای بیمه تامین اجتماعی شاغلان این کارگاه ها فراهم آورد.
رافع بیان داشت: حالا بیش از ۲۶۰ هزار نفر از قالیبافان تحت پوشش بیمه اجتماعی قالیبافان، بافندگان فرش و شاغلان صنایع دستی شناسنامه دار مصوب ۸۸ هستند که افزایش ۲۰درصدی تعداد قالیبافان مشمول این قانون از مطالبات و پیگیری های مرکز ملی فرش ایران است.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، مطابق آمارها، در ۱۰ ماهه سال ۹۹ بیش از یک میلیون و ۸۶۹ هزار و ۴۰۳ متر مربع فرش دستباف در کشور تولید شد. این آمار در هم سنجی با سال ۹۸ (تولید یک میلیون و ۲۳۱ هزار و ۳۲۱ متر مربع) رشد ۳۴ درصدی داشته است.
۴۲ درصد از تولیدات یاد شده در ۱۰ ماهه ۹۹ مربوط به فرش های دستباف تجاری ۲۵ تا ۴۵ رج، ۱۹ درصد فرش درشت باف، ۱۶ درصد فرش های ظریف و کرک، ۹ درصد تابلو فرش، هشت درصد گبه و ۶ درصد فرش تمام ابریشم بوده است.


1400/01/14
23:45:22
763
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو