مسترکار - دنیای خودرو

میزان پرداخت تسهیلات رونق تولید در بوشهر 80 درصد افزایش یافت

میزان پرداخت تسهیلات رونق تولید در بوشهر 80 درصد افزایش یافت به گزارش مستر کار ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر اظهار داشت: در سال 99 میزان پرداخت تسهیلات رونق تولید در این استان در مقایسه با سال قبل 80 درصد افزایش پیدا کرد.


سید حسین حسینی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: در سال ۹۹ در مجموع ۲۷۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به ۱۹۸ واحد تولیدی استان بوشهر پرداخت گردید که این میزان در سال ۹۸، ۱۵۰ میلیارد تومان برای ۱۴۳ واحد بود.
وی بیان کرد: ۳۳ واحد تولیدی استان بوشهر نیز برای دریافت تهسیلات رونق تولید به بانک عرضه شدند که پروسه پرداخت تسهیلات آنها در حال انجام می باشد.
حسینی افزود: در موضوع تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ نیز در مجموع تا حالا ۲۱۱ میلیارد تومان در سال‏ های ۹۸ و ۹۹ به ۳۱ واحد تولیدی صنعتی استان بوشهر پرداخت شده است.
وی گفت: باتوجه به نام گذاری امسال به نام "تولید، پشتیبانی‎ ها و مانع زدایی" سازمان صمت اهتمام جدی برای پشتیبانی از تولید دارد و در این ارتباط از همه ظرفیت ‎ها برای تحقق این مهم بهره‏ گیری خواهد شد.
وی اضافه کرد: بر طبق عارضه‎ یابی صورت گرفته عمده مشکلات واحدهای تولیدی استان بوشهر در رابطه با حوزه ‏های مالیاتی، تامین اجتماعی، بانک‏ ها و زیرساخت های اصلی مانند آب، برق و گاز است که در تعامل با این دستگاه باید برای مانع زدایی در عرصه تولید اقدام‏ های لازم و موثری صورت گیرد.
حسینی گفت: میزان سرمایه گذاری، طرح های اشتغال زایی، صدور پروانه بهره برداری واحدهای صنعتی در سال قبل در استان بوشهر روند مثبتی نسبت به پیش بینی و سال ۹۸ داشته است.
وی تصریح کرد: در سال قبل با حمایت های ویژه و حل مشکلات، ۲۷ واحد صنعتی راکد استان بوشهر به چرخه تولید بازگشت.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر اظهار داشت: با فعالیت باردیگر این واحدها ۱۷۸ فرصت شغلی در داخل و خارج از شهرک های صنعتی استان بوشهر با همکاری شبکه بانکی، سازمان امور مالیاتی، تامین اجتماعی و دستگاه های خدمات رسان احیا شدند.
حسینی اشاره کرد: در سه سال قبل شعار سال ها شامل رونق تولید، جهش تولید و امسال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها نشان میدهد که حوزه تولید و اشتغال مورد توجه مقام معظم رهبری قرار دارد و دراین زمینه نیاز است دستگاه‎ های مرتبط در استان بوشهر با همه توان و ظرفیت پای کار بیایند.
در سال قبل ۲۶۸ جواز صنعتی در این استان خارج از مناطق ویژه اقتصادی صادر شد که در مقایسه با سال ۹۸ رشد ۵۷ درصدی نشان میدهد.
پارسال باتوجه به مجوزهای صادر شده پیش بینی سرمایه گذاری در استان بوشهر ۲۸ هزار و ۵۱۰ میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال آنها نیز ۶ هزار و ۴۸۱ نفر است که نسبت به سال ۹۸ به ترتیب افزایش ۱۶۵ و ۹۰ درصدی داشته است.
همچنین در سال ۹۹ شمار پروانه های بهره برداری نیز ۵۴ فقره بود که نسبت به سال ۹۸ از افزایش ۳۸درصدی برخوردارست.
منبع:

1400/01/17
16:27:16
511
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو