مسترکار - دنیای خودرو
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی:

توان تولید سالیانه ۲ میلیون دستگاه خودرو وجود دارد

توان تولید سالیانه ۲ میلیون دستگاه خودرو وجود دارد به گزارش مستر کار دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودروی کشور اظهار داشت: قطعه سازان توان بالقوه تولید قطعات برای بیش از 2 میلیون دستگاه خودرو را در سال دارا هستند، اما این مهم منوط به رفع و رجوع مشکلات شان است.


«آرش محبی نژاد» امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اضافه کرد: تحقق برنامه های سال ۱۴۰۰ در حوزه قطعه و خودروسازی، منوط به تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و اجرائی شدن شعار سال در رفع محدودیت ها و موانع زدایی است.
وی بیان داشت: در این راستا بزرگترین مشکلات، قیمت گذاری دستوری خود و به تبع آن قیمت گذاری قطعات و همین طور کمبود نقدینگی است.
محبی نژاد همین طور از وجود قوانین و مقررات مخل تولید و گمرکی بعنوان دیگر مشکلاتی یاد کرد که در سالهای قبل مانعی بر سر راه تولید در این صنعت مادر و راهبردی شده است.
وی تصریح کرد: گرچه سال قبل دستیابی به هدف تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو برنامه ریزی شده بود، اما مشکلات یاد شده در کنار دو غول بزرگ تحریم ها و کرونا مانع تحقق اهداف شد.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، هرچند هنوز آمارهای رسمی وزارت صنعت، معدن و تجارت از جمع تولید خودروسازان آماده نشده، اما بررسی آمارهای سامانه کدال حاکی از تولید ۹۰۰ هزار و ۷۱۴ دستگاه خودرو توسط سه خودروساز بزرگ کشور یعنی ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو در سال ۹۹ است؛ آماری که در هم سنجی با سال ۹۸ رشد ۴.۳۳ درصدی نشان میدهد.
دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو در عین حال اشاره کرد: با عزم و اراده قطعه سازان و زنجیره تامین خودروسازی، تا حدود زیادی بر این دو مشکل اساسی تحریم ها و کرونا غلبه شد، اما معتقدیم بسیاری راهکارها را باید در داخل کشور جست وجو کرد.
وی از تشکیل کمیته ای در این انجمن برای تحقق شعار سال ۱۴۰۰ آگاهی داد که از شروع امسال کار خودرا آغاز نموده و ابراز امیدواری کرد تا آخر سال به نتایج مطلوب برسد.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، وزارت صنعت، معدن و تجارت برای سال ۱۴۰۰ تولید یک میلیون و ۲۵۰ هزار دستگاه خودرو را برنامه ریزی کرده که یک میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه از آن در دو خودروساز اصلی یعنی ایران خودرو و سایپا و ۱۵۰ هزار دستگاه در شرکت های بخش خصوصی تولید خواهد شد.منبع:

1400/01/19
23:06:49
712
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو