مسترکار - دنیای خودرو
بازرس كل امور صمت سازمان بازرسی كل كشور:

مصوبات سال قبل قیمت گذاری خودرو همچنان تسری دارد

مصوبات سال قبل قیمت گذاری خودرو همچنان تسری دارد بازرس کل امور صمت سازمان بازرسی کل کشور درباره قیمت گذاری خودرو اظهار داشت: مصوباتی که در سال قبل وجود داشته، همچنان تسری دارد و هرگونه کاهش یا افزایش قیمت، برمبنای نرخ تورم بخشی که از بانک مرکزی دریافت می شود مورد تصمیم گیری قرار خواهد گرفت.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از بازرسی کل کشور، اشکان میرمحمدی اضافه کرد: هر دو گروه خودروساز درباره قیمت قطعات اصلی خودرو اعلام نظر می کنند و سپس از جانب بانک مرکزی موضوع مورد تحقیق قرار می گیرد و برمبنای نرخ تورم بخشی که بانک مرکزی اعلام می کند ضریب لازم افزایشی یا کاهشی متناسب در دستورالعمل تنظیم قیمت، منتج به تعیین قیمت خودرو خواهد شد و مشخص می شود در دوره زمانی مدنظر هر خودرویی باید افزایش یا کاهش قیمت داشته باشد.
وی افزود: بعضاً می بینیم یکسری از خودرو ها کلاً هیچ نوع تغییری را ندارند و چه بسا کاهشی هم باشند و در مواردی با بررسی قطعات اصلی برخی خودرو های دیگر چه بسا موضوع منتج به افزایش قیمت برمبنای نرخ تورم بخشی بانک مرکزی شود.
بازرس کل امور صمت سازمان بازرسی کل کشور اظهارداشت: در سال قبل در دو بازه سه ماهه نخست و سه ماهه دوم سال این مساله مورد اقدام واقع شد، اما باتوجه به وضعیت خاصی که درباره نحوه قیمت گذاری خودرو در ۶ ماهه دوم سال قبل عنوان شد، این مساله به ابتدای امسال موکول شد که نهایتاً در دستور کار قرار خواهد گرفت و متناسب با آن، اقدامات لازم بعدی صورت خواهد گرفت.
میرمحمدی در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه سازمان بازرسی کل کشور درباره سخنان اخیر رئیس شورای رقابت چه موضعی دارد، اظهار داشت: به محض اینکه بوسیله رسانه ها و جراید این مساله منتشر گردید امروز از رضا شیوا رئیس شورای رقابت دعوت کردیم تا در سازمان حضور پیدا کنند و این مساله از وی مطالبه و مورد پیگیری قرار|گرفت.
وی افزود: اظهارات رضا شیوا حاکی از این بود که مواردی که در بعضی رسانه ها منعکس شده به این شکل نبوده و وی چنین اظهارنظری را به این نحو نداشته اند و از آنجایی که شورای رقابت، مسئولیت تنظیم دستورالعمل قیمت خودرو در بازار را عهده دار است، اقدامی که در رسانه ها از قول ایشان انجام شد انعکاس خوبی در سطح بازار و افکار عمومی نداشت.
چهارشنبه گذشته رضا شیوا رئیس شورای رقابت اظهاراتی درباره مکانیسم تعیین قیمت خودرو داشت که قسمتی از اظهارات وی اینگونه انتشار یافته بود که: اگر خریداران می بینند خودرویی با قیمت اعلام شده نمی ارزد آنرا خریداری نکنند و خودروی دیگری را بخرند.1400/01/23
10:19:22
989
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو