مسترکار - دنیای خودرو
استاندار:

پشتیبانی از تولید سرلوحه برنامه های مدیریت در قم است

پشتیبانی از تولید سرلوحه برنامه های مدیریت در قم است استاندار قم بر لزوم اهتمام جدی تر مدیران برای رفع موانع تولید تصریح کرد و اظهار داشت: پشتیبانی و مانع زدائی از تولید سرلوحه تمام برنامه های مدیریت استان است.به گزارش روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست روز سه شنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان قم، قرار گرفتن در سال "تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" را مورد توجه قرار داد و اظهار نمود: تحقق شعار سال باید بعنوان خط مشی و فصل الخطاب مورد اهتمام مدیران قرار بگیرد.

استاندار قم ضمن اشاره به توفیقات اقتصادی استان قم در سال های گذشته اضافه کرد: گام های موثری در جهت رونق وجهش تولید برداشته شده است که خروجی آن احیا و توسعه واحدهای صنعتی در استان بوده است.

سرمست بیان نمود: پیشگیری از تعطیلی واحدهای تولید و بازگشت بیشتر از ۶۰ واحد به مدار تولید طی دو سال مهم ترین رویکرد مدیریت استان بوده است و خوشبختانه موفقیت های بسیار خوبی در این عرصه نصیب استان شده است.

وی گزارش دهی به مردم و اطلاع رسانی از اقدامات استان در جهت جهش تولید را ضروری دانست و اظهار داشت: تنویر افکار عمومی و آگاهی بخشی در زمینه دستاوردها و توفیقات اقتصادی دولت می تواند منجر به ایجاد فضای شور و نشاط و امیدآفرینی در میان مردم شود.

وی تداوم سیاست های اقتصادی مسؤلان برای رفع موانع تولید در ماه های پایانی دولت را مورد تاکید قرار داد و بیان نمود: همواره در اختلافات بین دستگاههای دولتی و واحدهای تولیدی، حامی و پشتیبان بخش تولید بوده و خواهم بود.

استاندار قم گره گشایی از مشکلات تولید و اشتغال را خط قرمز مدیریت استان برشمرد و تصریح کرد: مدیران باید فرصت خدمت در شهر کریمه خاندان را قدردان باشند.

سرمست همینطور توجه به تکمیل و راه اندازی فاز های توسعه ای واحدهای تولیدی موفق را یاد شده قرار داد و اظهار داشت: دستگاههای دولتی باید از بخش خصوصی در این حوزه به صورت جدی حمایت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود همراهی بیشتر بانک ها با سیاست های کلان استان در خصوص احیاء واحدهای تولید و رونق تولید را خواهان شد و خاطرنشان کرد: بانک ها باید مدیران استان را در تحقق هرچه زودتر مصوبات جلسات ستاد یاری دهند.

سرمست، تعیین تکلیف مناطق نمونه گردشگری استان را یکی از نیازهای مهم عنوان و تصریح کرد: توسعه طرح های بوم گردی باید مورد توجه جدی مسؤلان امر باشد.

وی ضمن اشاره به تفاهمنامه ۳۰۰۰ میلیارد ریالی بین استانداری و ستاد اجرایی فرمان امام برای اجرای طرح های اشتغالزایی و رونق تولید در استان اظهار داشت: باید پیگیری های مجدانه برای عملیاتی شدن مفاد این تفاهمنامه با سایر تفاهمنامه هایی که توسط دستگاههای ذیربط منعقد شده است صورت گیرد.

سرمست همینطور با اشاره تشکیل منظم جلسات کارگروه تسهیل و رفع وموانع تولید استان و بازدید سه شنبه های اقتصادی اضافه کرد: کارگروه تسهیل بعنوان پیشران و موتور محرک همه جلسات کمیته های اقتصادی می باشد و کارگروه های زیرمجموعه باید همسو با مصوبات این ستاد حرکت کنند.

کسب رتبه برتر قم در زمینه ی شاخصهای پشتیبانی از تولید

استاندار قم همینطور در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قم ضمن اشاره به کسب رتبه نخست استان در زمینه کمک های فنی و اعتباری و رتبه سوم استان در زمینه تخصیص اعتبارات تفاهمنامه های جهش تولید از محل منابع یک میلیارد دلاری صندوق توسعه، از تلاشهای مسؤلان اقتصادی قم قدردانی کرد.

سرمست ضمن قدردانی از تلاشهای مسؤلان برای جذب اعتبارات سال ۹۹ اظهار نمود: اغلب پیشنهاداتی که در ستاد اقتصاد مقاومتی استان تصویب می شوند عملیاتی می شود و گاها در سطح ملی اثرگذار می باشند.

وی ضمن اشاره به اوج تحریم های ظالمانه آمریکا در سال ۹۹ افزود: انتظار می رود باشکست ترامپ گشایش های اقتصادی و کاهش فشارها شاهد بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی باشیم.

سرمست بیان نمود: انتشار کرونا پارسال هم با وجود تاب آوری بالای حوزه های سلامت و اقتصاد ضررهای جبران ناپذیری به کشور وارد کرد.

استاندار قم اظهار داشت: با سیاست هایی که دولت در شرایط کرونایی در پیش گرفت، شاهد فعالیت خیلی خوب واحدهای تولیدی بودیم.

وی همینطور خیز ویروس انگلیسی و موج چهارم کرونا در کشور و استان قم را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: سیاست های ستاد ملی کرونا و همراهی مردم می تواند به تاب آوری و بهبود وضعیت سلامت جامعه کمک نماید.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در برنامه ریزی های اقتصاد مقاومتی باید به برنامه هفتم توسعه توجه داشته باشیم اظهار داشت: توجه به شرایط پیشبینی نشده همچون کرونا باید در برنامه ریزی ها مورد توجه قرار بگیرد.

سرمست بیان نمود: در سال تولید پشتیبانی ها و مانع زدایی باید در تصمیماتی که ایجاد مانع می کنند تجدیدنظر شود.

وی با تکیه بر نگاه حمایت گر مدیران نسبت به تولید اظهار داشت: کارگروه های تخصصی باید کاربردی بوده و فرآیند رسیدگی به مشکلات فعالان اقتصادی را تسریع بخشند.


1400/01/25
12:41:46
516
5.0 از 5
تگهای خبر: تور , تولید , دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو