مسترکار - دنیای خودرو
مدیركل دفتر سرمایه گذاری وزارت صنعت اعلام كرد:

وجود بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ طرح نیمه تمام صنعتی بالای ۸۰ درصد پیشرفت

وجود بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ طرح نیمه تمام صنعتی بالای ۸۰ درصد پیشرفت مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و امور طرح های وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: سه هزار و 639 طرح نیمه تمام صنعتی بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی با سرمایه گذاری حدود 119 هزار میلیارد تومانی و ظرفیت اشتغال زایی 155 هزار نفر در کشور وجود دارد.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «علیرضا هادی» اضافه کرد: تعداد طرح های با پیشرفت فیزیکی بین ۶۰ تا ۸۰ درصد ۱۲ هزار و ۹۹۳ طرح و میزان سرمایه گذاری آنها در حدود ۲۸۹ هزار میلیارد تومان با ظرفیت اشتغال زایی ۴۶۳ هزار نفر است.
​وی اظهار داشت: نزدیک به ۱۹ هزار و ۱۸۵ طرح نیز دارای پیشرفت فیزیکی بین ۲۰ تا ۶۰ با پیش بینی ۵۷۹ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و امکان اشتغال ۷۴۷ هزار نفر در کشور فعال است.
هادی، تعداد طرح های دارای پیشرفت کمتر از ۲۰ درصد را ۲۸ هزار و ۹۰۹ طرح اعلام و اشاره کرد: میزان نیاز سرمایه گذاری این طرح ها در حدود ۹۷۷ هزار میلیارد تومان ارزیابی شده است که برای یک میلیون و ۹۲ هزار نفر اشتغال ایجاد خواهدنمود.
مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و امور طرح های وزارت صنعت افزود: در مجموع در کل کشور ۸۳ هزار و ۷۸۰ جواز تاسیس و بیش از ۷۴ هزار پروانه بهره برداری در بخش صنعت صادر گردیده است.
وی توضیح داد: حالا بطور عمده برطرح های بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی، واحدهای صنایع پیشران و واحدهایی که تولیدشان در کشور با کمبود مواجه می باشد، مرکز بیشتری وجود دارد.
هادی اظهار داشت: این طرح ها بطور مداوم رصد و پایش می شود تا با رفع موانع به مرحله بهره برداری برسند.
وی افزود: فرصت های سرمایه گذاری، صنایع پیشران و صنایع اشباع در سامانه بهین یاب وزارت صنعت قرار داده شده تا سرمایه گذاران جدید از آن استفاده کنند.
این مسوول اشاره کرد: به هم رسانی واحدهای تعطیل و راکد با سرمایه گذاران جدید از دیگر برنامه های است که امسال در وزارتخانه دنبال می شود.


1400/01/27
16:15:04
541
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو