مسترکار - دنیای خودرو

تسهیل كشت گلخانه ای در استان های كم آب

تسهیل كشت گلخانه ای در استان های كم آب مستر کار: یک شرکت دانش بنیان موفق شد با ارائه مشاوره های علمی، کشت گلخانه ای به روش هیدروپونیک را گسترش دهد.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، رسول راهنمایی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، اظهار داشت: این شرکت در زمینه کشت گیاهان در گلخانه هایی که به روش هیدروپونیک کار می کنند، فعالیت دارد و به این کشاورزان مشاوره های علمی ارائه می دهد. در حقیقت کشاورز طبق گزارش های تحلیلی که ما ارائه می نماییم، به گیاهان خود غذا می دهد.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اضافه کرد: هیدروپونیک یا آب کشت، یکی از روش های خلاقانه تولید محصولات کشاورزی بدون خاک و سم و با کم ترین نیاز به آب و با بهره گیری از محلول مغذی است. در ایران، بیش از ۱۰ گلخانه به این روش به راه افتاده است و هزاران نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول به کار هستند. با این روش، در هر نقطه ای از ایران می توان هر محصول کشاورزی را بدون توجه به اقلیم و نوع خاک، برداشت کرد.
این فعال دانش بنیان، ضمن ارائه توضیحات بیشتر اظهار داشت: در این روش ریشه گیاه در حقیقت در خاک قرار ندارد و در آب قرار می گیرد و کشاورز تمام مواد غذایی مورد نیاز گیاه را در این آب، محلول و گیاه از آن تغذیه می کند. با این روش، می توان اشتغال زایی خوبی داشت و از هر مکانی برای تولید محصولات کشاورزی که نیاز بیش از پیش جمعیت ایران است، بهره برد.
راهنمایی ضمن تاکید بر خاصیت های مثبت این روش از کشت اظهار داشت: ما بعد از بررسی گلخانه محل کشت و دیگر مسائل مانند نور گلخانه، نوع گیاه، کیفیت گلخانه و دیگر مسائل، یک گزارش آماده می نماییم. در این گزارش راهنمایی های لازم برای کشاورز فراهم می شود. مثلاً کشاورز متوجه می شود که با چه فرمولی و به چه میزانی باید مواد مغذی مورد نیاز گیاه را در آب مخلوط کند.
به نقل از کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکتها و مؤسسات دانش بنیان، وی همین طور بیان کرد: در روش هیدروپونیک، آلودگی خاک، مشغله ذهنی گلخانه دار نیست و نیازی به ضد عفونی نخواهد بود. چون آب بصورت چرخشی در حرکت است، در مصرف آب صرفه جویی شده و هزینه تمام شده تولید، کاسته می شود. این یک فرصت خوب برای استان هایی با بحران کم آبی مثل یزد و سمنان است. ریشه گیاه، در معرض هوا قرار داشته و تولید در این روش چند برابر تولید به روش های سنتی است.
منبع:

1400/01/29
21:16:42
876
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , كیفیت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو