مسترکار - دنیای خودرو

مزایده ۸ میلیاردی كارخانه ای به ارزش ۲۰۰ میلیارد متوقف گردید

مزایده ۸ میلیاردی كارخانه ای به ارزش ۲۰۰ میلیارد متوقف گردید به گزارش مستر کار همدان مدیرعامل شرکت زمرد آسیا مطرح کرد: به سبب عدم توانایی در بازپرداخت تسهیلات سرمایه در گردش، این شرکت با ظرفیت ایجاد اشتغال برای 200 نفر در تاریخ یکم اردیبهشت ماه از جانب بانک به مزایده گذاشته شد و بعد از آن با پیگیری گروه جهادی «سدید» و مکاتبات معاون قضایی دادستان کل کشور و دادستان همدان، مزایده کارخانه بطور موقت متوقف گردید.


مهدی عاملی در گفت و گو با ایسنا، به شروع فعالیت این شرکت از سال ۱۳۶۰ بعنوان کارخانه یخ سازی اشاره و اظهار نمود: در سال ۱۳۶۶ کارخانه کشمش و بسته بندی خشکبار به این شرکت افزوده شد و بعد از آن نیز در سال ۱۳۸۰ با وارد کردن دستگاه سورتینگ لیزری کشمش از کشور بلژیک، فعالیت شرکت گسترش یافت.
عاملی افزود: با دریافت پروانه کارخانه ماءالشعیر در سال ۱۳۸۳ در کنار همین مجموعه و شروع به کار آن از سال ۱۳۸۷ بصورت رسمی، مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات بعنوان سرمایه در گردش از بانک ملی ایران دریافت کردیم.
وی به دریافت ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای دومین بار از بانک در سال ۸۸ اشاره و اشاره کرد: بعد از آن به سبب تحریم ها و کاهش صادرات، تولید کاهش یافته و در نتیجه موفق به بازپرداخت بدهی در موعد مقرر نشدیم و بانک سود تسهیلات را از ۱۲ درصد به ۲۱ و ۳۵ درصد افزایش داد.
عاملی با اعلان اینکه طی سالهای ۹۲ تا ۹۶ موفق به بازپرداخت ۳۰۰ میلیون تومان از بدهی به دفعات شدیم، اظهار داشت: باتوجه به بخشنامه بند "و" تبصره ۱۶ بمنظور تشویق تولیدکنندگان و تسویه مطالبات بانک ها و مؤسسات مالی و اعتباری چنانچه مشتریان بدهی معوق خودرا از تاریخ سررسید تا اختتام شهریورماه ۱۳۹۷ تسویه کنند، بانک ها و مؤسسات مالی و اعتباری مکلف هستند اصل و سود خودرا مطابق قرارداد اولیه و بدون احتساب جریمه دریافت و تسویه کنند.
وی اشاره کرد: به سبب عدم اجرای این بخشنامه توسط بانک، ما مجبور به شکایت از بانک شدیم و به دنبال آن، بدهی یک میلیارد و ۳۰۰ میلیونی تومانی شرکت هم اکنون به هفت میلیارد تومان رسیده است.
مدیرعامل شرکت زمرد آسیا به تعطیلی کارخانه و خوابیدن تولید طی این مدت اشاره و اشاره کرد: طی این مدت حدود دو میلیارد تومان برای بازسازی دستگاهها و ماشین آلات، ۵۰۰ میلیون تومان برای حفر چاه عمیق و ۴۵۰ میلیون تومان بابت خرید لیبل محصولات هزینه کردیم.
وی با اعلان اینکه کارخانه هر لحظه آماده فعالیت بوده و مواد اولیه بطور کامل موجود است، مطرح کرد: طی این سال ها بصورت مقطعی تولید داشته ایم و با ستاندن مجوزهای بهداشتی بصورت کامل، آماده تولید هستیم اما باتوجه به اختلافات مالی با بانک، نمی توانیم قرارداد ببندیم.
عاملی بیان کرد: به سبب عدم پرداخت بدهی، بانک از ۱۰ روز پیش تقاضای اجرائیه داد و کارخانه ای با قیمت بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان را برای مزایده هشت میلیارد تومان قیمت گذاری کرد و با وجود نامه نگاری ها و پیگیری های صورت گرفته توسط نمایندگان مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی و برگزاری جلسه ای طی هفته گذشته، بانک حاضر به دادن فرصت برای تسویه بدهی نشد.
وی افزود: بعد از آن با پیگیری گروه جهادی «سدید» و مکاتبات معاون قضایی دادستان کل کشور و دادستان همدان، مزایده کارخانه بطور موقت متوقف گردید.
عاملی اشاره کرد: ما طبق قانون کشور و در قالب ضوابط و مقررات بخشنامه ای، نظر کارشناس دادگاه را می پذیریم اما بانک، کارشناس و دادگستری هرکدام محاسبات خاص خودرا دارند.
وی با اعلان اینکه با رفع کامل مشکلات بانکی تولید در این مجموعه از سرگرفته می شود، تصریح کرد: با راه اندازی خط تولید کارخانه ماءالشعیر، این مجموعه با سه شیفت کاری، برای ۱۵۰ نفر اشتغال به وجود می آورد همین طور کارخانه کشمش نیز با دو شیفت کاری حدود ۴۰ نفر نیروی کار جذب خواهدنمود.
مدیرعامل شرکت زمرد آسیا تصریح کرد: بنده ۴۰ سال از عمر خودرا صرف راه اندازی و توسعه این کارخانه کردم اما بانک بجای پشتیبانی از تولیدکنندگان چوب لای چرخ تولید می گذارد این در حالیست که رفع موانع تولید و پشتیبانی از تولیدکنندگان از منویات مقام معظم رهبری و شعار سال است.
منبع:

1400/02/02
12:27:11
551
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو