مسترکار - دنیای خودرو

فراخوانی برای رفع یك نیاز فناورانه شركت های تولیدكننده فولاد

فراخوانی برای رفع یك نیاز فناورانه شركت های تولیدكننده فولاد فراخوان حل نیاز تحقیقاتی در زمینه «بهینه سازی جرم کوبیدنی سیلیسی مصرفی در کوره های القایی» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر گردید.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، گروه های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه چاره مذکور باید تا ۲۱ اردیبهشت ماه سال جاری پروپوزال خودرا بوسیله سایت صندوق نوآوری ثبت کنند.

صندوق نوآوری و شکوفایی بمنظور تقویت توان توسعه فناوری شرکت های دانش بنیان با رویکرد نوآوری باز و همکاری فناورانه، خدمت جدیدی را طراحی نموده است که از این طریق نیازهای تحقیقاتی و فناورانه شرکت های دانش بنیان و بعد از آن گروه های پژوهشی و فناور توانمند برای اجرای طرح های تحقیقاتی و توسعه فناوری های مورد نیاز این شرکتها را شناسایی می کند.

در صورت توافق پروپوزال دهنده منتخب (مجری تحقیق) و شرکت دانش بنیان (متقاضی تحقیق) قرارداد سه جانبه ای بین «صندوق نوآوری و شکوفایی»، «متقاضی» و «مجری» منعقد خواهد شد که صندوق نوآوری در قالب این قرارداد تا ۷۰ درصد از هزینه اجرای تحقیقات را به شکل بلاعوض به متقاضی پرداخت خواهدنمود. این مبلغ بطور مرحله ای و متناسب با پیشرفت اجرای طرح در اختیار مجری قرار می گیرد.

بیش از ۹۵ درصد از شرکت های تولیدکننده فولاد کشور که به کوره های القایی مجهز هستند، تمایل دارند از جرم کوبیدنی سیلیسی در جدار داخلی کوره های خود استفاده کنند. عمر جرم کوبیدنی سیلیسی کوتاه بوده و پس از حدودا ۲۰ مرتبه عملیات ذوب باید تعویض شود. هدف اصلی این پروژه بهینه سازی جرم کوبیدنی سیلیسی به میزان حداقل ۱۰ درصد است.

انتظار می رود در فاز اول این پروژه تحقیقاتی، تیم مجری با بهره گیری از روش های شیمیایی و افزودن ترکیبات شیمیایی جدید به فرمولاسیون پایه جرم کوبیدنی سیلیسی، عمر مفید آنرا افزایش دهد.

در فاز دوم این پروژه تیم مجری با بهره گیری از روش های فیزیکی و بهینه سازی شیوه بارگذاری جرم کوبیدنی سیلیسی در کوره، عملکرد و عمر آنرا ارتقاء دهد.
به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، علاقمندان می توانند تا ۲۱ اردیبهشت ماه سال جاری پروپوزال خودرا در قالب فایل WORD بوسیله سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال نمایند.1400/02/05
22:47:30
736
5.0 از 5
تگهای خبر: پژو , تولید , سایت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو