مسترکار - دنیای خودرو

خراسان شمالی كمبود سیمان ندارد

خراسان شمالی كمبود سیمان ندارد به گزارش مستر کار معاون فنی شرکت سیمان بجنورد اظهار داشت: در وضعیت فعلی با افزایش تولید این واحد صنعتی مشکلی در تامین سیمان مورد نیاز استان خراسان شمالی وجود ندارد.


محسن لک روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: الان میزان تولید سیمان در این واحد صنعتی روزانه به حدود ۶ هزار و ۳۰۰ تن رسید که نسبت به سال قبل ظرفیت تولید این مصالح ساختمانی ۱۶ درصد بیشتر شد.
وی افزود: با افزایش میزان تولید روزانه در شرکت سیمان بجنورد، ما آمادگی تأمین این مصالح ساختمانی مردم و سازندگان واحدهای مسکونی و پروژه های عمرانی را داریم.
وی عنوان کرد: برپایه برنامه ریزی، خرید سیمان به صورت سیستمی و الکترونیکی انجام می شود و متقاضیان می توانند با ورود به سامانه این شرکت درخواست خویش را ارائه دهند تا سیمان مورد نیاز آنها حمل و به آنها تحویل شود.
معاون فنی شرکت سیمان بجنورد اضافه کرد: در بهمن سال قبل به علت قطع گاز وقفه ای در تولید این مصالح ساختمانی بوجود آمد که در اسفندماه با تولید حدود هفت هزار تن تا حد زیادی کاهش تولید بهمن ماه جبران شد.
چند روز گذشته شایعاتی در فضای مجازی در خصوص کاهش سیمان در استان خراسان شمالی منتشر گردید که نگرانی را برای انبوه سازان این استان که به علت قراگیری در منطقه سردسیر با محدودیت زمانی برای اجرای پروژه های عمرانی مواجه اند ایجاد کرد.
توزیع ۱۷۵ هزار تن سیمان
معاون فنی مهندسی شرکت سیمان بجنورد عنوان کرد: از فروردین ماه سالجاری حدود ۱۷۵ هزار تن سیمان در این واحد صنعتی روانه بازار شد و پیشبینی می شود که با عنایت به نیاز بازار، مشکلی از لحاظ سیمان وجود نداشته باشد.
وی در مورد خروج احتمالی سیمان بجنورد از استان خراسان شمالی هم اظهار داشت: در مورد خروج سیمان به خارج از استان این شرکت نمی تواند تصمیم گیری کند و برنامه ریزی و تعیین سیاست ها در این مورد بر عهده مسئولان استانی است.
مرادپور یکی از اعضای اتحادیه مصالح فروشان بجنورد هم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا کمبود موقتی سیمان را در ۲ روز گذشته ناشی از افزایش قیمت و تغییر حواله های صادره اعلام نمود و اضافه کرد: در شرایط فعلی مشکلی برای تأمین سیمان در بجنورد و سایر شهرستان های استان وجود ندارد.
وی افزود: متقاضیان برای خرید می توانند به صورت مستقیم از سامانه شرکت سیمان نیاز خویش را تأمین و یا با رفتن به مصالح فروشی با نرخ جدید هر پاکت ۵۰ کیلویی ۲۷۴ هزار ریال سیمان خریداری کنند.
سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی هم اظهار داشت: بررسی ها نشان داده است که با افزایش تولید سیمان، مشکلی در تأمین این مصالح ساختمانی در استان وجود ندارد.
مهرداد داودزاده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: تابحال هیچ گزارشی از جانب اتحادیه مصالح فروشان بجنورد و یا سایر شهرستان های استان خراسان شمالی در خصوص کمبود سیمان به سازمان صنعت، معدن و تجارت نرسید.
شرکت سیمان بجنورد با بیشتر از دو دهه فعالیت در عرصه صنعت سیمان، یکی از شرکتهای زیر مجموعه شرکت سیمان فارس و خوزستان و از شرکتهای تابعه غیر مستقیم شرکت سرمایه گذاری سیمان تأمین است که در جهت اهداف اقتصادی، اجتماعی و تحقق برنامه های دولت، با دریافت مجوزهای لازم، راه اندازی خط یک با ظرفیت اسمی ۲ هزار تن در روز را با عملیات اجرایی پروژه در سال ۷۲ آغاز و در فروردین سال ۷۸ به بهره برداری رسانده است.
الان با اجرای طرح توسعه روزانه حدود ۶ هزار و ۳۰۰ تن سیمان در این واحد صنعتی و معدنی تولید و به بازار عرضه می شود.منبع:

1400/02/09
12:53:07
551
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو