وزیر صنعت:

۷۱ درصد از مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اجرائی شد

۷۱ درصد از مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اجرائی شد وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان احصای قوانین مزاحم و مخل کسب وکار برای رفع موانع و پشتیبانی از اجرائی شدن حدود 71 درصد از مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سال 1399 آگاهی داد.


به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران، علیرضا رزم حسینی بعد از اختتام جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در گفت و گو با خبرنگاران با بیان این مطلب، اضافه کرد: باتوجه به شرایط سختی که در سال قبل داشته ایم (تحریم های ظالمانه و لطمه های ناشی از شیوع ویروس کرونا بر کسب و کارها) این میزان از اجرای مصوبات بسیار عالی بوده است.
وی همین طور یادآوری کرد: در سال گذشته(۱۳۹۹) بیش از ۳۱ هزار مصوبه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور داشته ایم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نامگذاری امسال به سال تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها بیان کرد: تحقق شعار سال یکی از تکالیف وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد و در این راستا برنامه ها و بسته پیشنهادی خودرا ارائه داده ایم.
احصای قوانین مزاحم و مخل کسب وکار برای رفع موانع و پشتیبانی از تولید
رزم حسینی اظهار داشت: آن بخش از قوانین مزاحم و مخل کسب وکار که در حیطه وزارت صمت بوده احصاء شده است و به تدریج بقیه وزارتخانه های مرتبط تولید نیز در این راه گام برمی دارند.
وی با اعلان اینکه یکی از ستادهای خوبی که برای پشتیبانی از تولید در کشور شکل گرفته همین ستاد تسهیل و رفع موانع تولید است، افزود: متناظر با این ستاد در استان های سراسر کشور، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست استانداران تشکیل می شود.
رشد ۸ درصدی بخش صنعت در سال قبل باوجود همه مشکلات
وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود با بیان رشد ۸ درصدی بخش صنعت در سال گذشته، اشاره کرد: بیش از ۱۲۴ هزار نفر اشتغال در بخش صنعت در سال قبل برقرار شد که این رقم در وضعیت شیوع ویروس کرونا و منفی شدن خیلی از اقتصادهای جهانی، رقم بسیار خوبی است.
پیگیری واگذاری های غیراصولی برخی واحدهای تولیدی در امتداد تأکیدات مقام معظم رهبری
رزم حسینی درباب دغدغه مقام معظم رهبری در خصوص واگذاری های غیراصولی برخی واحدهای تولیدی، بیان کرد: مقام معظم رهبری به درستی درباب برخی واگذاری ها که منجر به تولید نشده است دغدغه دارند که در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور مصوبه ای دراین زمینه داشته ایم و اطلاعیه ای نیز صادر کردیم تا واحدهای واگذار شده احصاء و گزارش لازم تهیه شود و برای آن بخشی که در حیطه وزارت صمت است اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.
گفتنی است که این دومین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سال ۱۴۰۰ بوده است.


1400/02/18
12:02:23
5.0 / 5
278
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو