فیلترهای آبی با قابلیت حذف بیشتر از 650 نوع باكتری

فیلترهای آبی با قابلیت حذف بیشتر از 650 نوع باكتری یکی از شرکتهای فناور برای تصفیه آب، فیلترها و واشرهای آنتی باکتریالی را به تولید رساند که قادر به حذف میکروارگانیسم ها و باکتری ها است.


به گزارش ایسنا، یکی از شرکتهای فناور تولیدکننده فیلترهای تصفیه آب، هم اکنون فیلترهای نانویی آنتی باکتریال و واشرهای آنتی باکتریال را در فهرست محصولات نانویی خود دارد که بر پایه موادی قرار داده شده تا مانع رشد هرگونه میکروارگانیسم و باکتری ها بر روی بدنه و ساختار خود شوند.
در فیلترهای نانویی این شرکت با گنجانیدن عامل ضدباکتریایی یا بایوساید در ساختار فیلتر، ریسک و خطر آلودگی سطوح آن به انواع باکتری و میکروارگانیسم ها بسیار کاسته می شود. همچون باکتری هایی که سطوح فیلتر تصفیه آب آنتی باکتریال از رشد آنها ممانعت به عمل می آورند، استافیلوکوکوس اورئوس و اشرشیاکلی است. در صورتیکه سطوح فیلتر در مجاورت با آب آشامیدنی به باکتری های مذکور آلوده شود، می تواند خطرات جدی برای سلامتی مصرف کنندگان به همراه داشته باشد.
مهندس مغانلو، مدیر فروش این شرکت با تکیه بر اینکه در این فیلترها، کلر و کربن از آب جدا می شوند و از آنجایی که کلر خاصیت گندزدایی دارد، با حذف آن فرصت مناسبی برای رشد باکتری ها به وجود می آید، تصریح کرد: فیلتر نانویی ما برای این ساخته شده که بتواند این میکرواورگانیسم ها را از بین ببرد. علیرغم این فیلتر دیگر نیازی به فیلتر UV در دستگاه تصفیه آب نیست. فیلتر UV، با تاباندن نور فرابنفش به آب، باکتری و میکروارگانیسم ها را از بین می برد. اما به علت قیمت بالای نور UV مقرون به صرفه نیست. فیلترهای آنتی باکتریال قادرند هرگونه قارچ و باکتری را در آب را از بین ببرند.
به نقل از ستاد نانو، این فیلترهای نانویی به علت وجود نانوذرات، خاصیت آنتی باکتریال داشته و علاوه بر حذف عوامل بیماری زا، به حذف رنگ، بو و مزه بد آب کمک می کنند. نانوذرات یک عامل ضدمیکروبی قوی هستند که می توانند سبب از بین رفتن طیف وسیعی از میکروب ها شوند. آنها به دیواره سلولی باکتری چسبیده و این عوامل بیماری زا را از بین می برند. اثر ضدباکتریایی ذرات به صورت قابل ملاحظه ای در بعد نانومتری افزایش می یابد، به صورتی که نانوذرات قادر به از بین بردن بیشتر از ۶۵۰ نوع باکتری هستند.
منبع:

1400/02/21
22:13:33
5.0 / 5
270
تگهای خبر: تولید , دستگاه , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو