عضو اتاق بازرگانی تهران هشدار داد

خطری بزرگ در انتظار خریداران ارزهای دیجیتال

خطری بزرگ در انتظار خریداران ارزهای دیجیتال مستر کار: عضو هیئت نمایندگان اتاق تجاری تهران هشدار داد که اگر قواعد و زیرساخت های لازم فراهم نشود، خطری بزرگ در انتظار خریداران ارزهای دیجیتال خواهد بود.


عباس آرگون در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: هرچند صحبت از ارزهای دیجیتال در چند سال قبل مطرح شده و در خیلی از کشورهای جهان، مردم نسبت به خرید و فروش آنها اقدام می کنند اما بطور خاص در دوره کرونا و باتوجه به محدودیت هایی که در حوزه های مختلف اقتصادی به وجود آمد، توجه به این ارزها افزایش یافت.
به گفته ی ایشان، تحت تاثیر همین افزایش تقاضا بوده که بیتکوین بعنوان اصلی ترین رمزارز از قیمت چند هزار دلار در مدتی کوتاه به بالای ۶۰ هزار دلار نیز رسید و این روند در ارتباط با برخی دیگر از رمزارزها نیز دیده می شود که خود به جذابیت این بخش برای سرمایه گذاران جدید کمک کرده است.
وی با اشاره به عدم تایید دولتی رمزارزها در خیلی از کشورهای جهان، بیان کرد: باتوجه به ذات این ارزها بنظر می رسد دولت ها و بانکهای مرکزی نسبت به تایید آنها مقاومت های زیادی دارند و در حوزه تدوین قوانین خلاهای فراوانی وجود دارد.
عضو اتاق تهران با اشاره به شرایط ایران در قبال ارزهای دیجیتال، اظهار داشت: ما در این ایران برای استخراج رمزارز قوانینی را نهایی کردیم اما در حوزه معاملات قانونی وجود ندارد و همین مورد می تواند برای مردم ریسکی بزرگ ایجاد کندد.
آرگون اشاره کرد: هم اکنون قسمتی از معاملات از طرف سایت هایی انجام می شود که نه رسمیت دارند و نه مجوز خاصی دریافت کرده اند. مردم از سویی سرمایه خودرا در اختیار این سایت ها قرار می دهند و از طرف دیگر رمزارز خودرا نیز به آنها می دهند تا بفروشند. اگر در این راه سایت از دسترس خارج شد یا امکان تماس با آن وجود نداشت تکلیف چیست؟ عملا سرمایه مهمی از مردم از دست می رود.
وی اشاره کرد: در چنین شرایطی بنظر می رسد بانک مرکزی باید صرافی های مجازی را در این عرصه معرفی و به مردم آموزش های لازم را ارائه نماید. اگر چنین کاری نکنیم خطر تکرار تجربه موسسات بدون مجوز مالی وجود دارد و این مساله فشار جدیدی بر اقشار مختلف جامعه وارد میکند.
منبع:

1400/02/23
21:33:02
5.0 / 5
324
تگهای خبر: سایت , مجاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو