مسترکار - دنیای خودرو
استاندار:

سهم ۱۰ هزار میلیارد ریالی سمنان از طرح تام بهینه استفاده گردد

سهم ۱۰ هزار میلیارد ریالی سمنان از طرح تام بهینه استفاده گردد به گزارش مستر کار ایرنا- استاندار سمنان اظهار داشت: سهم ۱۰ هزار میلیارد ریالی استان از طرح تام(تامین مالی واحدهای دارای اولویت بخش صنعت و معدن) برای سال ۱۴۰۰ به بهترین شکل در راه چرخه اقتصادی استفاده گردد.


به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، علیرضا آشناگر روز سه شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در استانداری ضمن اشاره به تخصیص سهمیه جدید پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی در استان از محل طرح "تام"، اظهار داشت: مبلغ حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات از محل این طرح برای رفع مشکلات صنعت و تولید استان اختصاص داده شده که بالغ بر ۵۰ درصد کل تسهیلات پرداختی در چارچوب رونق تولید پارسال است و باید از این طرفیت مطلوب به بهترین نحو ممکن برای تقویت تولید و صنعت در استان بهره برد.
وی تصریح کرد: دستگاههای اجرایی و بانک های عامل استان سمنان هم در مورد جذب این تسهیلات تلاش ویژه ای داشته باشند.
استاندار سمنان اظهار داشت: دستگاههای اجرایی و بانک های عامل تلاش داشته باشند تا جایگاه برتر کشوری استان پارسال در مورد پرداخت تسهیلات رونق تولید، در سال ۱۴۰۰ هم حفظ شود.
آشناگر اظهار داشت: نیاز است تا به صورت ویژه و مستمر، درخواست های متقاضیان و واحدهای تولیدی در مورد دریافت تسهیلات رونق تولید توسط دستگاههای اجرایی و بانک های عامل استان در جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بررسی شود و در این خصوص همچون سال قبل اهتمام جدی وجود داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه استان سمنان سال قبل توانست جایگاه برتر کشوری در مورد پرداخت تسهیلات رونق تولید را به خود اختصاص دهد، اضافه کرد: دستگاههای اجرایی و بانک های عامل استان، امسال هم حداکثر تلاش خویش را برای برطرف نمودن مشکلات واحد های تولیدی و صنعتی به کار گیرند.
آشناگر تصریح کرد: جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید باید به صورت کاربردی و مستمر برگزار گردد تا با اجرای مطلوب مصوبات، ضمن تسریع در حرکت چرخ صنعت استان، انشالله مشکلات کارگری در استان نداشته باشیم.
سرمایه گذاری در بخش صنعت استان سال ۹۹ بیشتر از ۱۹ هزار میلیارد ریال بود که برای سه هزار و ۶۱۸ نفر اشتغالزایی به همراه داشت.
طبق آمارها، ۷۶ هزار میلیارد ریال در چارچوب ایجاد یکهزار و ۸۰۰ پروانه بهره برداری در استان سمنان سرمایه گذاری انجام شده که این حجم سرمایه گذاری برای حدود ۶۸ هزار نفر اشتغال به همراه داشت و این استان را به قطب صنعت و معدن کشور تبدیل نموده است.
۹۰ درصد از صنایع استان سمنان در ارتباط با صنایع کوچک، ۶ درصد در ارتباط با صنایع متوسط و بقیه در ارتباط با صنایع بزرگ است.
سال ۹۹ با تلاش بخش های مختلف در استان سمنان ۳۰ واحد تولیدی با رفع مشکلات به چرخه تولید بازگشتند.منبع:

1400/02/24
12:54:42
351
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو