مسترکار - دنیای خودرو

تبدیل شدن شركتهای دانش بنیان به یك پای اقتصاد كشور با فروش ۲۰۰ میلیاردی كالاهای دانشی

تبدیل شدن شركتهای دانش بنیان به یك پای اقتصاد كشور با فروش ۲۰۰ میلیاردی كالاهای دانشی معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به اینکه وقتی فروش کل شرکت ها برابر با ۲۰۰هزار میلیارد تومان می شود، نشان داده است که این شرکت ها یک پای اقتصاد کشور هستند، اظهار داشت: این امر باعث می شود که فعالان اقتصادی در رویارویی با این شرکت ها باید به آنها احترام بگذارند.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا سورنا ستاری امروز در افتتاحیه دهمین نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس ۲۰۲۱ که در محل پارک فناوری پردیس در حال برگزاری است، انتشار کرونا را عاملی برای توسعه تکنولوژی در دنیا دانست و اضافه کرد: انتشار کرونا همینطور سبب رشد فناوری ها بخصوص در حوزه بیوتکنولوژی شد و باعث شد که الان در این عرصه سرآمد در منطقه و آسیا باشیم.
ستاری با اشاره به اینکه هم اکنون ایران از بهترین های حوزه بیوتکنولوژی در سطح آسیا به حساب می آید، تصریح کرد: به جرأت می توانم بگویم که انتشار کرونا سبب جهش در بیوتکنولوژی کشور شد، بگونه ای که اثرات آنرا می توانیم در حوزه های تجهیزات پزشکی، مواد اولیه و دارو شاهد باشیم.
وی اقدام محققان در زمینه تولید واکسن را از دیگر دستاوردهای محققان در انتشار کرونا عنوان نمود و خاطرنشان کرد: تا ۳ ماه آینده اتفاقات خوبی در این عرصه رخ خواهد داد و این امر مدیون کرونا است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با تکیه بر این که توجه به فناوری در کشور از حد شوخی گذشته است، اظهار نمود: در ابتدای شروع کارمان در حوزه فناوری، نگاه تمسخرآمیزی به حوزه های فناوری بود؛ اما حالا این حوزه اولویت اول هر دولتی است که روی کار بیاید، همانطور که اولویت اول دولت آمریکا فناوری است.
ستاری تصریح کرد: فناوری اقتدار، توسعه اقتصادی، فرهنگی و توسعه کشورها را سبب می شود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری نمونه ای از توسعه فناوری در کشور را در پارک فناوری پردیس دانست و اظهار داشت: هم اکنون بیشتر از ۱۰هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید در این پارک انجام شده و این سرمایه گذاری روی بتن و سیمان نیست، بلکه سرمایه گذاری بر روی نیروهای انسانی و مغز است.
ستاری با اشاره به اینکه خیلی از مشکلات پیش پا افتاده شرکتهای دانش بنیان برای استقرار در مکان هایی همچون پارک پردیس تسهیل شده است، افزود: هم اکنون نمی توانیم شرکتی که مشکل جواز ساخت دارد را پیدا نماییم، چنین اتفاقاتی بی معنا خواهد بود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به اینکه توسعه آینده پارک پردیس، توسعه ای دانش محور است، اظهار داشت: در این پارک دودکشی وجود ندارد و این امر نشان داده است که اقتصاد دانش بنیان در حال محقق شدن است.
وی با تاکید بر این که حالا توسعه به گونه دیگری نسبت به گذشته تعریف می شود، خاطرنشان کرد: این توسعه تحولات جدی را به دنبال می آورد.
ستاری در مورد توسعه جهشی پارک فناوری پردیس اظهار داشت: مقرر است فضای پارک پردیس از متراژ ۵۰۰ هکتار هم عبور کند و شرکت ها و استارت آپ های بیشتری در آن مستقر شوند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری تاکید کرد: این شرکت ها به شدت در تولید ناخالص داخلی کشور (GDP) تاثیر دارند و از طرفی می توانند اتفاقات خوبی را برای پارک فناوری پردیس رقم بزنند.
وی در مورد نمایشگاه اینوتکس اظهار داشت: امیدواریم اینوتکس و برنامه های جانبی این نمایشگاه تأثیرگذار در اقتصاد کشور باشد که ما را حساب بیاورند؛ همین که ما را به حساب بیاورند، مهم می باشد.
ستاری اظهار داشت: وقتی فروش کل شرکت ها برابر با ۲۰۰هزار میلیارد تومان می شود، نشان داده است که ما یک پای اقتصاد کشور هستیم و هر کسی وارد این اکوسیستم می شود، باید به ما احترام بگذارد.1400/02/28
21:36:55
618
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو