كسی لباس ترك نمی خرد

كسی لباس ترك نمی خرد به گزارش مستر کار رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه می گوید شرایط به وجود آمده بعد از انتشار کرونا یکی از مهم ترین صنایع اقتصادی ترکیه همچون پوشاک را هم تحت تأثیر قرار داده و میزان خرید ایرانیان با عنایت به کاهش سفرهای بین المللی، توقف مراسم ها و مشکلات اقتصادی به شدت کاهش یافته است.


سیدجلال ابراهیمی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: بخش پارچه و پوشاک یکی از اصلی ترین حوزه هایی است که اقتصاد ترکیه بر روی آن استوار شده و در سالهای گذشته تولید و صادرات این بخش قابل توجه بوده است. با این وجود شیوع کرونا، این بخش را هم تحت تأثیر قرار داده است.
وی با اشاره به اینکه تولیدکنندگان پوشاک در ترکیه با مشکل نقدینگی رو به رو شده اند، بیان نمود: خیلی از تولیدکنندگان می گویند زمان بازپرداخت خرید از ۹۰ روز به ۱۸۰ روز افزایش پیدا کرده و باز هم خریداران توان عمل به تعهدات خویش را نداشته اند. همین مبحث به پر شدن انبار لباس ها و ایجاد هزینه های جانبی منجر گردیده است.
رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه افزود: با عنایت به نبود تقاضا، خیلی از برندها سفارشات خویش را تعلیق کرده اند و این مورد فشاری جدید را به تولیدکنندگان وارد کرده است تا جایی که برخی کارگاه های تولیدی به تعطیلی کشیده شده اند.
ابراهیمی با اشاره به اینکه هم اکنون ۹۱ بنگاه صنعتی ترکیه در حوزه نساجی و پوشاک فعال می باشند، بیان نمود: این بخش مهم در اقتصادی ترکیه بیشتر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر شاغل دارد و در سال ۳۶۱ میلیارد دلار برای اقتصاد ترکیه آورده جدید دارد اما با روال فعلی احیانا با مشکلات جدی مواجه می شود.
وی درباره وضعیت خرید ایرانی ها در بازار ترکیه هم بیان نمود: با عنایت به انتشار کرونا و کاهش جدی سفرها، ایرانیان هم میزان خریدشان به شدت کاهش یافته و در واقع کاهش سفرهای بین المللی، توقف مراسم ها و مشکلات اقتصادی، همگی در کنار هم فشاری جدید را بر ترکیه وارد کرده است.
به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، ترکیه در سالهای گذشته بعنوان یکی از مراکز گردشگری منطقه کوشیده بخش مهمی از اقتصاد خویش را بر اساس مسافران و ارزآوری آنها برنامه ریزی نموده است اما با شیوع کرونا و کاهش جدی سفرها، عملا بخش های مختلف اقتصاد این کشور صدمه جدی دیده است.
منبع:

1400/03/01
21:54:04
5.0 / 5
225
تگهای خبر: تولید , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو