مسترکار - دنیای خودرو

اخطار كمبود مرغ در ماههای آینده

اخطار كمبود مرغ در ماههای آینده به گزارش مستر کار نایب رییس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ضمن اشاره به این که هزینه تولید مرغ به علت افزایش هزینه مولفه های تولید بالا رفته است، اظهار داشت: اگر فکری برای شرایط پیش آمده نشود و کنترل و نظارت بر بازار نباشد شاهد کمبود مرغ در ماههای آینده خواهیم بود.حبیب اسدالله نژاد در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه هم اکنون بازار مرغ آرامش شکننده ای دارد، اظهار نمود: در بعضی استان ها کمبود مرغ مشاهده شده است، چونکه جوجه ریزی در فروردین ماه به اندازه نیاز واقعی کشور انجام نشد. همینطور پس از مصوبه قرارگاه ساماندهی مرغ کشور که قیمت مرغ زنده را به ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان و مرغ گرم را به ۲۴ هزارو ۹۰۰ تومان بالا بردند، باردیگر مولفه های تولید هم توسط ستاد تنظیم بازار و وزارت راه افزایش یافت.

وی افزود: کرایه های حمل و نقل، ذرت و سویا، واکسن، ریزمغذی و دارو افزایش قیمت محسوس و قابل توجهی داشتند. همینطور جوجه یکروزه که قیمت مصوب آن ۴۲۰۰ تومان است در بازار ۸۰۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان خرید و فروش می شود.

به گفته وی وزارت جهادکشاورزی و وزارت صمت به علت عدم کنترل و نظارت بر بازار در افزایش قیمت جوجه یکروزه قصور دارند و باید پاسخگو باشند.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی افزود: اگر فکری برای شرایط پیش آمده نشود، شاهد کمبود مرغ در ماههای آینده خواهیم بود. هم اکنون هم هرآنچه در مورد کاهش قیمت مولفه های تولید و جوجه گفته می شود در حد حرف و شعار بوده و هیچ اتفاق موثری نیفتاده است.

به گفته وی یا باید قیمت مرغ بنا بر افزایش قیمت مولفه های آن اصلاح گردد یا بایستی قیمت مولفه های تولید مانند قبل شود که البته به نظر می آید مورد دوم امکان پذیر نیست.

اسدالله نژاد در انتها با اشاره به اینکه هم اکنون قیمت تمام شده مرغ زنده برای مرغداران بیشتر از ۲۰ هزارتومان و مرغ گرم هم ۲۹ تا ۳۰ هزارتومان است، اظهار داشت: موافق افزایش قیمت مرغ نیستیم، ولی وقتی هزینه مولفه های تولید بالا می رود بر روی قیمت تمام شده مرغ هم اثر می گذارد و چاره ای جز اصلاح قیمت مصوب و بازار نیست.
1400/03/02
13:14:56
251
5.0 از 5
تگهای خبر: افزایش قیمت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو