مسترکار - دنیای خودرو
فرشاد مقیمی:

ماهانه ۱ درصد تولید ایران خودرو سهم خودرو های سفارشی می شود

ماهانه ۱ درصد تولید ایران خودرو سهم خودرو های سفارشی می شود به گزارش مستر کار مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از اختصاص یک درصد تولید ماهانه این گروه خودروسازی به خودرو های سفارشی برای مشتریانی که مایل به دریافت خودروی آپشنال هستند، در خط تولید و پیش از تحویل به مشتریان اطلاع داد.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، فرشاد مقیمی، امروز (سه شنبه)، در مراسم افتتاح مرکز تخصصی تیونینگ (ارتقا مشخصات فنی و ظاهری خودرو)، دیتیلینگ (پولیش اجزای داخلی و بیرونی، واکس رنگ بدنه، ایجاد پوشش نانو سرامیک، و اجرای کاور محافظ بدنه خودرو) و سفارشی سازی خودرو در حضور رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع (ایدرو) راه اندازی شد که مدیرعامل ایران خودرو، با اشاره به اینکه آمار حوادث خودرویی در سال ۱۳۹۹ و بررسی های کارشناسی نشان داده است که ۸۸ درصد از ۵۰۰ حادثه بررسی شده در سال گذشته، در اثر رجوع مشتریان به مراکز غیر مجاز یا نصب آپشن های غیراستاندارد بوده است، اظهار نمود: ایران خودرو با ایجاد و توسعه مراکز مجاز که عرضه دهنده خدمات استاندارد و منطبق با مهندسی خودرو هستند، درصدد عرضه امکانات در دسترس و مناسب به مشتریان هستند تا از رجوع آنان به مراکز غیر مجاز ممانعت به عمل آید.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، ایجاد تغییر در سیستم های مختلف خودرو را سبب از بین رفتن گارانتی خودرو دانست و خاطرنشان کرد: خدماتی که شرکت خودرو های سفارشی ایران خودرو عرضه می کند، منطبق بر حوزه های فنی و مهندسی خودرو است که هیچگونه صدمه ای به آن وارد نمی نماید. بهره مندی از خدمات آپکو عاملی برای کاهش تنش میان مشتریان و شبکه خدمات بعد از فروش است و این مجموعه نیازهای مشتریان را مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهد؛ ازاین رو دایره خدمات خویش را روز به روز گسترده تر می کند.
وی ادامه داد: ظرفیت های مناسبی در شبکه نمایندگی های ایران خودرو در سطح کشور برای عرضه خدمات آپشنال وجود دارد که در این بخش هم به دنبال توسعه و افزایش خدمات در نمایندگی ها هستیم. فعالیت برای سفارشی سازی محصولات تجاری و سنگین همچون برنامه های آپکو است که مقرر است در این بخش خدمات ویژه ای به دارندگان محصولات سنگین و نیمه سنگین عرضه شود.

فروش ماهانه ۳ میلیارد تومان قطعه آپشنال خودرو از آغاز امسال
در ادامه این مراسم، حسن جلینی-مدیرعامل شرکت خودرو های سفارشی ایران خودرو (آپکو) - ضمن اشاره به پیشرفت های این شرکت در فروش قطعات آپشنال، اظهار داشت: از فروردین ماه سال جاری تابحال موفق به فروش ماهانه سه میلیارد تومان قطعات آپشن شده ایم؛ در صورت حمایت و سرمایه گذاری هم می توانیم این رقم را تا ۳۰ میلیارد تومان در ماه هم افزایش دهیم.
وی ادامه داد: سعی شده تا پروژه سفارشی سازی را از خط تولید آغاز نماییم و تابحال هم حدود ۴۰ دستگاه خودرو را نانو سرامیک کرده ایم. ایجاد مرکز تخصصی تیونینگ و دیتیلینگ همچون پروژه های این شرکت است که از امروز به خدمات شرکت آپکو اضافه می شود. علاوه براین پروژه دیگر این شرکت که در همکاری با یک شرکت دانش بنیان صورت می گیرد، پروژه "کلاچ هوشمند ایمورتال" است که در این پروژه ریموت بر روی سر دنده نصب می شود و دارای امکاناتی نظیر اپلیکیشن تلفن همراه، قفل کودک، ضد سرقت بودن، ریموت درب پارکینگ و تمامی استانداردهای مربوطه است. این کلاچ هوشمند دارای پنجاه ماه خدمات گارانتی است.
این مدیر صنعتی با اشاره به اینکه نوسازی خودرو های کارکرده از دیگر پروژه هایی است، اظهار داشت: در این پروژه خودرو های قدیمی و فرسوده، در عرض چند ساعت نوسازی می شوند.

سفارشی سازی خودرو؛ احترام به حقوق مصرف کننده
محسن صالحی نیا-رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع (ایدرو) هم در این مراسم، اهتمام به رضایتمندی مشتریان را در صدر اهداف این صنعت و سفارشی سازی خودرو ها را نمونه ای مناسب از حرکت جدی در این راه توصیف کرد و اظهار داشت: از اقدامات مناسب احترام به حقوق و سلیقه مصرف کنندگان، فرآیندهای مطمئن و ایمن سفارش سازی خودرو است.
وی تصریح کرد: با عنایت به اینکه حفظ ایمنی، استانداردهای فنی و اصولی، کیفیت و همینطور خارج نشدن خودرو از خدمات بعد از فروش و گارانتی، همچون دغدغه های اصلی و مهم در توجه به سلیقه و نیاز مشتریان سفارشی است، فرآیندهای سفارشی سازی و شخصی سازی خودرو بر مبنای سلیقه مشتری به صورت استاندارد در شرکت آپکو تابعه گروه ایران خودرو در سطح مطلوب و مطمئنی انجام می شود.
معاون وزیر صمت ضمن اشاره به این که صنعت خودروسازی در راه قابل قبولی رو به بهبود است، خاطرنشان کرد: طی دو ماه ابتدایی سالجاری، ۱۴۰ هزار خودرو ساخته شده است که حدود ۷۲ هزار دستگاه متعلق به ایران خودرو است. در گذشته وابستگی بسیاری به خارج از کشور وجود داشت اما امروز وابستگی ها کاهش یافته و داخلی سازی با رعایت کیفیت مطلوب و قابل رقابت، سبب خرسندی شده است.
رئیس هیات عامل ایدرو در ادامه اظهار نمود: حرکت هایی نظیر به سازی محصولات، برندسازی، توسعه قوای محرکه، کاهش مصرف سوخت، تولید گیربکس داخلی و بهینه سازی خدمات و محصولات که با اتکا بر توانایی ها و تجربه داخلی و بدون کمک و حمایت خارجی صورت پذیرفته، قابل توجه است. ایدرو بعنوان مرکز تنطیم گر و سیاست گذار صنعت خودرو کشور، از ایده های توسعه ای این صنعت پشتیبانی خواهد نمود.1400/03/05
11:26:06
294
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو