معاون وزیر صنعت در پاسخ به مستر كار اعلام كرد:

برررسی شكایت های مردمی از گران فروشی خودروسازان توسط وزارت صنعت

برررسی شكایت های مردمی از گران فروشی خودروسازان توسط وزارت صنعت به گزارش مستر کار معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: شکایت های مردمی از بالا بودن قیمت بعضی خودرو ها یا حذف برخی آپشن ها و امکانات رفاهی در دست بررسی می باشد.


«عباس تابش» امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اضافه کرد: شکایت هایی درباب کم کردن آپشن ها و امکانات رفاهی از پیش وعده داده شده از طرف خودروسازان، همین طور شکایاتی درباب تحویل دیرتر از موعد خودرو ها داشته ایم که این شکایت ها به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
رییس سازمان پشتیبانی از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان افزود: عمده شکایت های واصله درباب خودروی «شاهین» (نوبرانه گروه سایپا) در خصوص حذف برخی آپشن ها و همین طور بالا بودن قیمت نسبت به انتظارات از آن دریافت شده که در دست بررسی می باشد.
وی بیان داشت: قیمت خودرو ها متشکل از بهای تمام شده آنها، همراه با هزینه های جانبی و تبعی است که دسته دوم هزینه ها باید با پیگیری وزارت صنعت کاهش یافته و حذف شوند.
تابش با اشاره به توان و ظرفیت بالای تخصصی سازمان حمایت که از ابتدا این سازمان بمنظور کارشناسی قیمت ها ایجاد شده، اشاره کرد: این توانایی در هیچ نهاد و دستگاه دیگری وجود ندارد، با این وجود قیمت گذاری خودرو بر عهده شورای رقابت است و خودروسازان نیز مدارک و مستندات خود برای هرگونه تغییر قیمت را به این شورا ارسال می کنند.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، بتازگی برخی مشتریان در تماسهای مردمی با ایرنا از تولید خودرو های با عنوان S یا پلاس از طرف خودروسازان داخلی انتقاد کردند که به اعتقاد آنان با ارائه اندک تغییرات در رخ خودرو ها (فیس لیفت) یا اضافه شدن برخی امکانات و آپشن ها، در بعضی موارد تا بیش از ۴۰ میلیون تومان نسبت به نمونه اولیه همان خودرو ها گران تر فروخته می شوند.
طبق مصوبه شورای رقابت، محصولات ایران خودرو از روز شنبه (اول خرداد ماه) بطور متوسط ۸.۲ درصد و محصولات سایپا بطور متوسط ۸.۹ درصد گران شدند.
این تصمیم مطابق نشست ۱۳ اردیبهشت ماه شورای رقابت برای تعیین تکلیف قیمت خودرو در سال جدید اجرائی شد.منبع:

1400/03/05
23:07:47
5.0 / 5
228
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو