معاون بانك ملی:

پرداخت تسهیلات صنعتی در سمنان ۱۲ درصد بالاتر از میانگین كشوری است

پرداخت تسهیلات صنعتی در سمنان ۱۲ درصد بالاتر از میانگین كشوری است ایرنا- معاون امور شعب بانک ملی ایران اظهار داشت: پرداخت تسهیلات به بخش صنعت و معدن استان سمنان در وضعیت مطلوب و 12 درصد بالاتر از میانگین کشوری است.


به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، حسن مونسان روز چهارشنبه در نشست بررسی مشکلات برخی از واحدهای صنعتی و تولیدی استان سمنان در سالن جلسات اداره امور شعب بانک ملی استان اظهار داشت: متوسط مجاز اعطای تسهیلات به بخش اقتصادی ۸۰ درصد از مجموع کل تسهیلات است، اما در استان سمنان بیش از ۹۲ درصد تسهیلات پرداختی مربوط به حوزه اقتصادی و تولید و صنعت است.
وی تصریح کرد: بانک ملی برای اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی و تولیدی همیشه آمادگی لازم را داشته است و با همدلی و هماهنگی می توان برای تحقق شعار سال اقدام نمود.
مونسان اظهار داشت: بانک ملی ایران امسال با هدف تحقق شعار سال و منویات رهبر معظم انقلاب برای کاهش موانع اداری در اعطای تسهیلات تلاش خواهدنمود.
معاون امور شعب بانک ملی ایران بیان کرد: پشتیبانی از واحدهای تولیدی و صنعتی و تامین نقدینگی واحد ها برای تحقق شعار سال اولویت بانک ملی است.
وی افزود: تشکیل کمیته تخصصی رفع موانع تولید در بانک ملی ایران انجام شد و حدود اختیارات مدیران استانی بانک ملی در تخصیص سرمایه ثابت و سرمایه گردش بالا رفته است.
معاون امور شعب بانک ملی ایران اظهار داشت: سرمایه گذاران و واحدهای تولیدی و صنعتی به تمرکز حساب و هدایت منابع به بانک ملی باهدف افزایش همکاری ۲ سویه اقدام نمایند.
ادارات و بانک ها به بخش صنعت نگاه پدرانه داشته باشند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان نیز در این جلسه اظهار داشت: واحدهای صنعتی و تولیدی استان به نگاه پدرانه ادارات و بانکهای عامل برای رونق اقتصادی و اجرای طرح های توسعه ای نیاز دارند و با همدلی می توان برای گره گشایی از بخش صنعت اقدام نمود.
علیرضا شریفی نژاد اضافه کرد: مخاطرات سرمایه گذاری و موانع تولید باهدف تحقق شعار سال و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان سمنان باید به حداقل برسد.
وی با اشاره به این که نگاه به تولید در استان سمنان باید کارآفرینی و تزریق بموقع منابع برای توسعه اقتصادی واحدهای صنعتی ادامه یابد بیان کرد: اعطای تسهیلات از طرف بانکهای عامل استان سمنان علاوه بر بخش سرمایه در گردش باید برای طرح های مولد و توسعه ای هم باشد.
شریفی نژاد اضافه کرد: سمنان از استان های تولیدی و صنعتی کشور بشمار می رود و در بحث شاخص بهبود فضای کسب وکار، سمنان از استان های پیش رو کشور است.
وی بیان کرد: بانک ملی در اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی و تولیدی در سالهای قبل خوب عمل کرده و امسال هم این رویه مثبت ادامه یابد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان افزود: رسیدگی بموقع به مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی در دستور کار بانکهای عامل استان باشد.
سرمایه گذاری در بخش صنعت استان سال ۹۹ بیش از ۱۹ هزار میلیارد ریال بود که برای سه هزار و ۶۱۸ نفر اشتغالزایی به همراه داشت.
طبق آمارها، ۷۶ هزار میلیارد ریال در قالب ایجاد یکهزار و ۸۰۰ پروانه بهره برداری در استان سمنان سرمایه گذاری انجام شده که این حجم سرمایه گذاری برای حدود ۶۸ هزار نفر اشتغال به همراه داشت و این استان را به قطب صنعت و معدن کشور تبدیل نموده است.
۹۰ درصد از صنایع استان سمنان مربوط به صنایع کوچک، ۶ درصد مربوط به صنایع متوسط و بقیه مربوط به صنایع بزرگ است.
سال ۹۹ با تلاش بخش های مختلف در استان سمنان ۳۰ واحد تولیدی با رفع مشکلات به چرخه تولید بازگشتند.


1400/03/06
13:52:40
5.0 / 5
203
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو