قائم مقاوم وزیر صنعت در امور بازرگانی:

نظام تولید متناسب با توزیع رشد نكرده است

نظام تولید متناسب با توزیع رشد نكرده است مستر کار: فارس قائم مقاوم وزیر صمت در امور تجاری با اعلان اینکه خراب شدن محصولات کشاورزی به سبب قیمت پائین همه ساله، بارها تکرار می شود، علت اصلی این مشکل را نامتناسب بودن رشد کمی و کیفی نظام تولید صنعتی و کشاورزی با نظام توزیع دانست.


محمدصادق مفتح پنج شنبه ۶ خرداد در نشست تخصصی بنکداران مواد غذایی کشور که به میزبانی شیراز برگزار شد، با اشاره به این که میزان قابل توجهی پیاز تولیدی کشاورزان در فارس و قسمتی از محصولات تولیدی کشاورزان کرمان به سبب قیمت پائین این محصولات و مقرون به صرفه نبود درحال خراب شدن است، متهم اصلی این مساله را وزارتخانه های تجاری و صمت دانست و بر لزوم متناسب سازی نظام های تولید و توزیع اصرار کرد.
قائم مقام وزیر صمت در امور تجاری با اشاره به اینکه بخش زیادی از بازار و اصناف به ناحق درحال خروج از بازارند، اظهار داشت: تعدادی از مشاغل جایگاه وجودی و فلسفه خودشان را از دست داده اند، تنها به این علت که ما توانایی بازتعریف فعالیت آنها را نداشتیم.
مفتح در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: بنکداران مواد غذایی و بهداشتی به سبب نقش مهمی که تامین سبد غذ ایی خانوار دارند باید اتحادیه کشوری داشتند تا بجای رقابت با یکدیگر همسو با هم و در کنار هم فعالیت کنند.
او عنوان کرد: نظام فروش ما از این رقابت هایی که بین بنکداران استانهای مختلف است استفاده می نماید و آنها در در مقابل هم قرار داده است.
مفتح با اعلان اینکه بخش اعظم هزینه ها در بخش توزیع مصرف می شود و در نظام توزیع ما پول دورریز و پولی که خروجی ندارد زیاد است، اضافه کرد: بر طبق تحقیقی که چند سال پیش انجام شد مشخص شد که در کشور ما هزینه زنجیره تولید معادل هزینه زنجیره توزیع است که این یک فاجعه است و بطور قطع با شرایطی که پیش آمده الان نسبت هزینه تولید به هزینه توزیع ۴۰ به ۶۰ است و هزینه توزیع بیشتر شده است.
او اظهار داشت: اصناف باید اتحادیه کشوری تشکیل دهند و اتحادیه ای مثل بنکداران مواد غذایی که یک اتحادیه مفصلی است و تولید را به مصرف متصل می کند باید ملی و کشوری باشد.
مفتح اضافه کرد: حذف یا تضعیف بنکداران به ضرر نظام توزیع کشور است کاری که الان فروشگاه های زنجیره ای انجام می دهند حذف این اتحادیه است و اگر صنف بنکداران تغییر ساختار ندهند و اتحادیه کشوری تشکیل ندهند به آسانی حذف می شوند.
منبع:

1400/03/07
15:30:20
5.0 / 5
295
تگهای خبر: تولید , صنعت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو