مسترکار - دنیای خودرو

موافقت ایمیدرو با رفع ۱۴ مانع تولید صنایع معدنی خراسان جنوبی

موافقت ایمیدرو با رفع ۱۴ مانع تولید صنایع معدنی خراسان جنوبی به گزارش مستر کار سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با پیشنهادهای استان برای رفع ۱۴ مانع تولید از مسیر صنایع معدنی خراسان جنوبی موافقت نمود.


به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا در هشتمین نشست ستاد توسعه خاوران که روز پنجشنبه به ریاست استاندار خراسان جنوبی و با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و سازمان های وابسته برگزار شد، پیشنهادهای استان در زمینه رفع موانع از مسیر صنایع معدنی استان مورد موافقت قرار گرفت.
رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در ارتباط تصویری با ستاد توسعه خاوران اظهار داشت: تلاش ما این است که بخش احیای کارخانه فولاد قاینات در تیر ماه سال جاری افتتاح شود.
وجیه الله جعفری اضافه کرد: این طرح قرار بود در پنجشنبه های افتتاحی دولت به بهره برداری برسد که به علت مشکلات فنی طرح در مراحل تست به تاخیر افتاد.
وی اظهار داشت: تلاش ما این است که در سال ۱۴۰۱ بخش دوم کارخانه فولاد قاینات و واحد فولادسازی را راه اندازی نماییم.
رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران درباره درخواست استان در خصوص انتشار اطلاعات ژئوفیزیک هوایی برای کمک به فعالیتهای معدنی در خراسان جنوبی اظهار داشت: با وزارت خانه هماهنگ می نماییم که اطلاعات زمین شناسی درمورد ژئوفیزیک هوایی هم گرفته شود و همه را یکجا در اختیار استان قرار خواهیم داد.
وی افزود: هم اکنون اگر سرمایه گذاری برای اکتشاف و سرمایه گذاری در زمینه معدن در استان وجود دارد به وزارت خانه ارجاع داده شود تا اطلاعات در اختیارش قرار گیرد.
جعفری ضمن اشاره به طرح برق رسانی به معادن شاهکوه نهبندان اظهار داشت: اواخر خرداد ماه عملیات اجرایی پروژه با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان آغاز خواهد شد و پیمانکار آن مشخص شده است همینطور عملیات اجرایی معادن سرب و روی غنی آباد از آغاز تیر ماه آغاز خواهد شد.
وی اظهار داشت: برق رسانی به برخی معادن طبس هم بیشتر از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در هفته دولت سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.
رییس هیات عامل ایمیدرو اضافه کرد: برای برق رسانی به معدن طلای هیرد نهبندان هم در فاز اول از دیزل ژنراتور استفاده خواهد شد ولی در فاز بعدی مطالعات برق رسانی به معادن محدوده معدنی هیرد تا آخر تیر ماه شروع می شود.
وی ضمن اشاره به این که مناقصات تجهیزات پایگاه امداد و نجات زغال سنگ طبس انجام و پیمانکار انتخاب شده است اظهار داشت: درمورد ساختمان و تاسیسات زیربنایی، انتشار اسناد و فراخوان پیمانکار انجام شده و مدت زمان اجرای طرح برپایه قرارداد ۱۸ ماه است.
جعفری درمورد درخواست استان در خصوص جذب سرمایه گذار برای معدن طلای خونیک توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی اظهار داشت: چون عملیات اکتشافی ادامه دارد اسناد فراخوان سرمایه گذار آماده شده و تا اواسط تیر ماه انتشار فراخوان صورت خواهد گرفت.
وی افزود: در تسریع تکمیل اکتشافات معادن ازبک کوه (سرب و روی) و راه اندازی کارخانه فرآوری آن هم همه تلاش خویش را به کار خواهیم گرفت.
رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران درباره استفاده از پساب شهر قاین برای مجتمع فولاد قاینات اظهار داشت: تا آخر خرداد ماه جلسه ای با حضور مدیران فولاد و مدیران آب و فاضلاب شهری در استان برگزار خواهیم کرد و طرح بررسی و تعیین تکلیف خواهد شد.
وی بیان نمود: برای آسفالت ۱۴ کیلومتر از جاده پروده به پی کوه معادن شهرستان طبس حداکثر طی یک ماه آینده مشاوره طرح را انتخاب خواهیم کرد و استان هم باید اطلاعات مورد نظر را از راه راه و شهرسازی برای ما ارسال و به مشاوران کمک نماید.
جعفری اظهار داشت: تکمیل خط انتقال برق از محل پست ۱۳۲ کیلوولت برای معادن زغال سنگ طبس را پیش از هفته دولت به بهره برداری خواهیم رساند.
وی درمورد آنتن دهی منطقه پروده و مشکلات مخابراتی و ارتباطی هم اظهار داشت: این مورد را بررسی و بزودی به استان اعلام خواهیم کرد.
وی افزود: تکمیل انبارک مواد ناریه در معادن شهرستان طبس را تا آخر شهریور ۱۴۰۱ به بهره برداری خواهیم رساند و مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی بعنوان نماینده تام اختیار جهت بررسی مشکلات معادن زغال سنگ طبس به خراسان جنوبی سفر می کند.
استاندار خراسان جنوبی هم در این جلسه اظهار داشت: خراسان جنوبی به بهشت معادن کشور مشهور است و تابحال در این استان در زمینه صنعت و معدن اقدامات خوبی انجام شده است.
حمید ملانوری اضافه کرد: به دنبال این هستیم که سرمایه گذاران ورود جدی به استان داشته باشند و واحدهای صنعتی و معدنی را بیشتر از پیش فعال نماییم.
وی عنوان کرد: باید تلاش ها به خوبی صورت گیرد تا تیر ماه شاهد افتتاح بخش احیای کارخانه فولاد قاینات باشیم و روند پروژه به خوبی پیش برود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی هم اظهار داشت: تحولات خوبی در چند هفته اخیر در ستاد توسعه خاوران رخ داده و تابحال در ستادهای توسعه شهرستانی هم هفت تفاهمنامه سرمایه گذاری مبادله شده است.
مشیرالحق عابدی اظهار داشت: ارتباط مستمر بین کارگروه ها و کمیته های ذیل ستاد توسعه خاوران خیلی مهم می باشد و طرح های سرمایه گذاری خوبی در بخش کشاورزی و توسط کمیته جذب سرمایه گذاران در استان آماده شده است.
۲۸ اردیبهشت سال جاری در نشست استاندار خراسان جنوبی با رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در تهران، مواردی از موانع موجود در راه صنایع معدنی استان مطرح و مقرر شد پس از پیگیری موضوعات، پاسخ مدیران سازمان های تابعه ایمیدرو به این مشکلات، طی ارتباط ویدئوکنفرانسی در ستاد توسعه خاوران عرضه شود که امروز این برنامه محقق شد.
دو مبحث مهم به تدبیر استاندار خراسان جنوبی در دستور کار هشتمین جلسه ستاد توسعه خاوران قرار گرفت که گزارش رئیس هیات عامل ایمیدرو درباره اجرای پروژه های این سازمان در استان دستور کار اول جلسه بود.
این دستور کار با حضور ویدئوکنفرانسی مدیرعامل ایمیدرو و رؤسای سازمان های تابعه این مجموعه مورد بررسی و رایزنی قرار گرفت که به رفع برخی چالش ها و مشکلات حوزه صنایع معدنی استان منجر گردید.
دستور کار دوم جلسه امروز ستاد توسعه خاوران به گزارش مدیرعامل شرکت تأمین آب صنایع و معادن کشور از دستاوردهای پروژه انتقال آب خلیج فارس به خراسان جنوبی اختصاص داشت که پس از طرح موضوع، مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
"ستاد توسعه خاوران" طرح ابتکاری است که سال قبل به منظور شناسایی سرمایه گذاران معتبر، تسریع در روند پاسخگویی به استعلامات و استفاده از توان نخبگان در خراسان جنوبی راه اندازی و اوایل سال جاری بعنوان الگو به تمامی استان ها ابلاغ گردید.منبع:

1400/03/07
23:47:48
381
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو