مسترکار - دنیای خودرو
وزیر صنعت:

مشكلات سامانه جامع مرزنشینان مرتفع شود

مشكلات سامانه جامع مرزنشینان مرتفع شود ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: برای حل مشکلات مرزنشینان باید راه اندازی و توسعه سامانه جامع مرزنشینی و مشکلات این بخش مرتفع شود.


علیرضا رزم حسینی روز جمعه در جلسه بررسی وضعیت کولبران در شهرستان مرزی پیرانشهر در آذربایجان غربی گفت: خدمات مربوط به امنیت ملی مرهون زحمات مرزنشینان است و باید قدردان شهدای تمامیت ارضی کشور باشیم.
وی با اعلان اینکه لازم به تقویت اقتصادی مردم مرزنشین هستیم افزود: قسمتی از مشکلات مرزنشینان در حوزه راه و شهرسازی است و کارگروه مرزی باید بخش مربوط به وزارت صنعت و معدن را تقویت کند برای اینکه این بخش به حوزه اقتصاد کولبران مرتبط می باشد.
وزیر صنعت، معدن معدن تجارت گفت: باید تصمیم گیری صحیحی در این عرصه انجام بموقع امورات مربوط به مرزنشینان را تسریع بخشیم.
رزم حسینی اضافه کرد: تمام اختیارات مربوط به این حوزه با پیگیری مداوم استانداری آذربایجان غربی برطرف گردد تا مشکلات مرزنشینان حل و فصل شود.
وی اظهار داشت: ما حاضریم در حوزه گسترش شهرک های صنعتی باتوجه به پتانسیل های این شهرستان و شهرهای مرزی و تبدیل این فرصت ها به ثروت نهایت همکاری را داشته باشیم.
استاندار آذربایجان غربی نیز در این نشست با تاکید بر ساماندهی امور کولبران در حوزه واردات کالا و برخی مشکلات این حوزه همچون تامین معیشت و توسعه امور کولبران و برخی امور که مخالف سیاست های دولت بود انتقاد نمود و حل سریع مشکلات کولبران و تامین معیشت و یارانه آنان را خواهان شد.
محمد مهدی شهریاری در حوزه جلوگیری از قاچاق کالا نیز اظهار داشت: باید همه امور مربوط به کارت های کولبری و کارت های دیگر تجمیع گردد تا بتوان یک برنامه ریزی مدون در این عرصه انجام داد.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، در ادامه این جلسه حاضران به بیان پیشنهادات و انتقادات خود پرداختند.
علیرضا رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت شامگاه پنجشنبه در شروع سفری ۲ روزه وارد آذربایجان غربی شد.
بازدید از پایانه مرزی تمرچین، جلسه با کولبران، بازدید از معدن زرشوران تکاب و افتتاح چندین واحد صنعتی در شهرستان های نقده، مهاباد، میاندوآب، پیرانشهر و بوکان از برنامه های روز نخست سفر وزیر صنعت به آذربایجان غربی است.
در ادامه سفر و در روز دوم، وزیر صنعت در جلسه گفت و گوی دولت و بخش خصوصی شرکت خواهدنمود و مشکلات فعالان اقتصادی این استان را خواهد شنید.


1400/03/08
11:28:03
893
5.0 از 5
تگهای خبر: امنیت , خدمات , صنعت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو