نایب رئیس كانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی مطرح كرد

مرغ با قیمت مصوب عرضه می شود

مرغ با قیمت مصوب عرضه می شود به گزارش مستر کار نایب رییس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی اظهار داشت: مرغداران مرغ هایشان را با نرخ مصوب عرضه می کنند اما این که همین مرغ ها با قیمت مصوب به دست مردم نمی رسد نشان دهنده این است که در راه کشتارگاه تا واحدهای صنفی بطور قطع تخلف و سودجویی رخ می دهد.حبیب اسدالله نژاد در گفتگو با ایسنا در پاسخ به این که چرا قیمت مرغ همچنان رو به افزایش است، اظهار داشت: هم اکنون مرغداران مرغ هایشان را با قیمت مصوب یعنی ۱۷هزار و ۱۰۰ تومان درب کشتارگاه تحویل می دهند و این مورد برای ما هم جای سوال دارد که در کشتارگاه و پس از آن چه اتفاقی می افتد که قیمت مرغ افزایش می یابد؟

وی افزود: البته امکان دارد بعضی از مرغداری ها با عنایت به توافقات خود با کشتارگاه ها ۵۰۰ تومان به قیمت مرغ اضافه کنند ولی این مقدار هم سبب گرانی مرغ نمی گردد.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی افزود: نباید مرغ در بازار برای مصرف کنندگان بیشتر از نرخ مصوب ۲۴هزار و ۹۰۰ تومان ارائه شود. اگر در جایی بیشتر از نرخ مصوب مرغ فروخته می شود مصداق بارز گرانفروشی است و لازم است دستگاههای نظارتی برخوردهای لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه بایستی نظارت های بیشتری از کشتارگاه تا واحدهای صنفی فروش مرغ صورت بگیرد، اظهار داشت: قیمت تمام شده فعلی مرغ بیشتر از قیمت مصوب است، چونکه هزینه مولفه های تولید افزایش پیدا کرده است. اما تولیدکنندگان شرایط را تحمل کرده اند و با وجود ضرر و زیان، مرغ هایشان را با همان قیمت مصوب وارد بازار می کنند. این که همین مرغ با قیمت مصوب به دست مردم نمی رسد نشان داده است که در راه کشتارگاه تا واحدهای صنفی بطور قطع تخلف و سودجویی رخ می دهد.

منبع:

1400/03/10
22:46:55
5.0 / 5
352
تگهای خبر: تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو