مسترکار - دنیای خودرو
وزارت صنعت اعلام كرد:

تولید 4 خودرو با 5 ستاره كامل كیفی در فروردین 1400

تولید 4 خودرو با 5 ستاره كامل كیفی در فروردین 1400 برپایه آخرین گزارش ارزیابی کیفی انجام شده در فروردین ۱۴۰۰، چهار خودرو شامل یک خودروی سبک و سه خودروی سنگین موفق به کسب پنج ستاره کامل کیفی شدند.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، گزارش ارزیابی و ارزشیابی خودرو های ساخت داخل در فروردین ۱۴۰۰ توسط اداره کل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر گردید.
بر اساس این گزارش، در فروردین ماه در گروه خودرو های سبک بخش وانت و در لیست قیمتی ۲، وانت های کارا ۲۰۰۰ تک کابین تیپ ۳ و وانت کارا ۲۰۰۰ دو کابین تیپ ۳ از تولیدات شرکت بهمن موتور و خودرو سایپا ۱۵۱ شرکت سایپا بن رو موفق به کسب سه ستاره کیفی شدند.
همچنین وانت های نیسان تک سوز آپشنال و نیسان دوگانه سوز آپشنال از محصولات شرکت زامیاد هر کدام یک ستاره کیفی به دست آوردند.
یک خودروی سبک با ۵ ستاره
در گروه سبک، بخش سواری و در لیست قیمتی یک، خودرو تیگو۷ ساخته شده در شرکت مدیران خودرو سه ستاره کیفی دریافت کرد.
همچنین در لیست قیمتی ۲، هایما S۷ اتوماتیک ایران خودرو خراسان و SWM G۰۱F شرکت سیف خودرو چهار ستاره کیفی را از آن خود کردند.
JAC_S۳ و JAC_S۵ کرمان موتور در این لیست قیمتی سه ستاره ای شدند و SWM G۰۱ سیف خودرو به همراه تیگو ۵ و آریزو ۵ توربو مدیران خودرو هم سه ستاره کیفی به دست آوردند.
در این گروه و این کلاس قیمتی MVM X۳۳S مدیران خودرو هم دو ستاره به دست آورد.
تولید ۵ خودرو سواری با ۴ ستاره کیفی
بر اساس این گزارش، در کلاس قیمتی چهار، دنا پلاس توربو اتوماتیک شرکت ایران خودرو پنج ستاره کامل به دست آورد و خودرو های پژو ۲۰۷ و دنا پلاس از ایران خودرو هم هر کدام چهار ستاره کیفی به دست آوردند.
در این لیست قیمتی، رانا، پژو ۲۰۶SD، پژو ۲۰۶ و دنا همگی از محصولات ایران خودرو سه ستاره کیفی را از آن خود کردند و پژو پارس اتوماتیک ایران خودرو کرمانشاه هم سه ستاره ای شد.
در این لیست، سمند تولیدی ایران خودرو تبریز، پژو پارس خراسان ایران خودرو، پژو پارس کرمانشاه ایران خودرو، پژو پارس ایران خودرو و پژو پارس مازندران ایران خودرو مازندران همگی سه ستاره کیفی را از آن خود کردند.
همچنین پژو پارس فارس ایران خودرو فارس و سورن ایران خودرو تبریز هم سه ستاره کیفی کسب کردند.
در سطح قیمتی پنج هم کوییک سایپا چهار ستاره به دست آورد. در این سطح قیمتی کوییکR پارس خودرو، تیبا ۲ و تیبا ۲ پلاس شرکت سایپا و همینطور ساینای پارس خودرو سه ستاره کیفی کسب کردند.
۳ خودروی سنگین با ۵ ستاره کامل کیفی
این گزارش حاکی است: در بخش کامیونت، کامیونت ایسوزو NMR۸۵ و کامیونت ایسوزو NPR۷۵K بهمن دیزل موفق به کسب پنج ستاره کامل کیفی شدند.
همچنین کامیونت شیلر بهمن دیزل به همراه کامیونت الوند شرکت سایپا دیزل هم چهار ستاره کیفی را از آن خود کردند.
در بخش کامیون هم کامیون ایسوزو NPR۷۵M بهمن دیزل چهار ستاره کیفی به دست آورد و کامیون بنز WH ایران خودرو دیزل هم سه ستاره کیفی به دست آورد.
در بخش کشنده، خودروی کشنده FAW J۶ سیباموتور چهار ستاره ای شد.
در این بخش، کشنده سیتراک C۷ متعلق به شرکت پیلسان چهار ستاره کیفی را از آن خود کرد.
در بخش مینی بوس، مینی بوس ایسوزو سحر شرکت بهمن دیزل پنج ستاره کیفی به دست آورد و در بخش اتوبوس شهری هم اتوبوس شهری ATROS تولید شرکت ایران خودرو دیزل سه ستاره کیفی به دست آورد.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، پیش تر وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرده بود: خودروسازان برای تأمین نیاز داخل باید ضمن برنامه ریزی برای افزایش کمی محصولات خود، بیشتر از پیش در راه ارتقای کیفی و تولید خودرو با کیفیت و در شان مردم گام بردارند.منبع:

1400/03/11
10:38:58
639
5.0 از 5
تگهای خبر: ایران خودرو , پژو , تور , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو