استاندار سیستان و بلوچستان:

معدن طلای تفتان سال جاری حدود 800 میلیارد تومان اعتبار دارد

معدن طلای تفتان سال جاری حدود 800 میلیارد تومان اعتبار دارد به گزارش مستر کار ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: معدن طلای تفتان سال جاری حدود ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار دارد که آینده درخشانی برای این شهرستان رقم خواهد خورد.احمدعلی موهبتی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا در شهرستان تفتان اظهارداشت: در سیستان و بلوچستان مزیت های بی شمار پنهان و البته محرومیت های آشکار وجود دارد و از نگاه من بزرگترین مزیت این استان نیروی انسانی و مردمان خوب آن است که در طول تاریخ نقش آفرین بودند و الان هم موثر در توسعه هستند.

استاندار سیستان وبلوچستان ضمن اشاره به برگزاری جشنواره زردآلود در تفتان و با اشاره به اینکه کشاورزی باعث عزت است و تولیدات کشاورزی عزت آفرین و اثرگذار می باشد و اساسا دسترنج کشاورزان امنیت غذایی و سلامت جامعه را تضمین می نماید بیان نمود: این جشنواره می تواند شرایطی مهیا کند که انتقال تجربیات و دانش ایجاد و ترویج فرهنگ صورت گیرد و اثرگذاری برای شناخت جامعه از یک منطقه و محصولات آن فراهم گردد.
موهبتی با اشاره به اینکه خرداد ماه حماسه حضور حداکثری مردم در انتخابات است تصریح کرد: حضور مردم در نیمه خرداد سال۴۲، حضور بی نظیر مردم در بدرقه(خاکسپاری) امام راحل در ۱۴خرداد ۶۸ و چه در انتخابات های مختلف در این ایام و در دوران انقلاب و چه در جنگ تحمیلی که فتح الفتوح جنگ در آزادسازی خرمشهر شکل گرفت نقش آفرین همه این صحنه ها مردم هستند و هر کس که نقش مردم را کمرنگ کند به آرمان های نظام جمهوری اسلامی ایران خیانت کرده است.

وی با اشاره به اینکه از همه مردم استان که فضایی را فراهم نموده اند تا این منطقه تبدیل به یک کارگاه و فضای تولید شود تشکر می کنم تصریح کرد: شهرستان تفتان فقط در بودجه ای که در کمیته برنامه ریزی اول سال جاری تخصیص داده شده، نسبت به سال قبل که ۲۲ میلیارد تومان بوده به حدود ۷۴ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده که این به غیر از اعتبارات بزرگراهی است.

استاندار سیستان و بلوچستان ضمن اشاره به این که اقداماتی که در حوزه راه آهن در حوزه تفتان هزینه شده و بسیاری از پروژه های دیگر مثل گازرسانی و خیلی از کارهای دیگر اظهار داشت: کسانی که می گفتند تبدیل بخش نوک آباد به شهرستان اثر ندارد اثرش همین موارد است.

وی با اشاره به اینکه مجموعه اقداماتی که در دولت در حوزه زیرساخت انجام می شود کافی نیست و باید سرمایه گذاری صورت گیرد خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری در بعضی نقاط دارای سقف است اما سرمایه گذاری در حوزه شهرستان تفتان سقف ندارد.

موهبتی بیان نمود: ناحیه صنعتی که در شهرستان تفتان به تازگی تصویب شده آینده بسیار خوبی برای فرآوری محصولات تولیدی در حوزه معدن و کشاورزی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین صنایع فعال دنیا صنعت توریسم بوده و با اشاره به اینکه بی بدیل ترین نوع سرمایه گذاری در این عرصه استان در تفتان است اظهار داشت: حوزه گردشگری پیشران بخش های دیگری مانند صنایع دستی، درآمد در حوزه خدمات و اثرگذاری در این حوزه هاست.
استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه برای اتفاقات بزرگ نیاز است انسان هایی نقش آفرینی کنند که فهم و درک لازم را از این ثروت لایزال داشته باشند عنوان کرد: این افراد می توانند تحرک بوجود آورده و بهره وری لازم را به حداکثر برسانند.منبع:

1400/03/24
22:38:47
5.0 / 5
260
تگهای خبر: امنیت , تور , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو